Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mi?

Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mi?

Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mi? Günümüzde pek çok kişi istenmeyen tüylerinden mustarip. Sürekli olarak ağda ya da jilet kullanmak zorunda kalan bireyler daha kesin ve kalıcı çözümlerin arayışı içinde. Lazer epilasyon tam bu noktada bireylere kesin ve kalıcı çözümler sunuyor. Günümüzde pek çok çeşit lazer epilasyon uygulaması bulunuyor. Bunlardan iki tanesi ise alexandrite lazer ve buz lazer uygulamaları. İki uygulama da kendi içinde benzerlik gösterse de temel farklılıkları bulunuyor.

Lazer epilasyona uygulaması yaptırmak isteyen birçok kişiyse hangi uygulama çeşidinden faydalanacağı konusunda kararsız. Bu nedenle alexandrite lazer mi buz lazer mi sorusu birçok kişinin zihnini kurcalıyor. Sizler için ayrıntılı olarak alexandrite lazer nedir, buz lazer nedir ve alexandrite lazer mi buz lazer mi sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Sorularınızın cevabını ayrıntılı olarak yazımızın alt başlıklarında bulabilirsiniz.

Alexandrite Lazer Nedir?

Alexandrite Lazer Nedir?

Alexandrite lazer uygulaması dünya üzerinde en fazla kullanılan ve bireylerin en fazla tercih ettiği lazer uygulamaları arasında ilk sırada yer alıyor. Soğutucu özelliğe sahip cihazlar kullanılarak yapılan alexandrite lazer uygulamasının en büyük avantajı acı hissinin minimuma indirgenebilmesidir. Soğutucu başlığı sayesinde lazer uygulamasının yapılacağı bölge soğutulur ve uyuşturulur. Bu sayede işlemin uygulanacağı kişi minimum acı hissi yaşar. Ardından kıl kökleri yakılır ve tahrip olması sağlanır. Bu sayede kıl oluşumun tekrarlaması engellenir. Sonuç olaraksa istenmeyen tüy problemi ortadan kaldırılmış olur. Uygulama süresi kişinin cilt tipine ve kıl köklerinin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer Nedir? Buz lazer uygulaması soğutucu özelliğe sahip, acısız lazer epilasyon yöntemleri arasında bulunuyor. 3 farklı lazer epilasyon cihazının başlığı tek cihazda bir araya getirilerek oluşturmuştur. Uygulamanın yapılacağı bölge geniş bir alanı kapsıyor. Masaj aletine benzer başlığı sayesinde uygulanacak kişide masaj hissiyatı uyandırarak konforlu bir epilasyon süreci sağlıyor.

Hangi Epilasyon İşlemi Daha İyi?

Hangi Epilasyon İşlemi Daha İyi? Hangi epilasyon uygulamasının daha iyi olduğu kişiye göre değişmektedir. Bu durum kişinin kıl yapısına göre belirlenmektedir. Özellikle kıl kökleri siyah ve belirgin olan kişiler için alexandrite lazer uygulaması daha sağlıklı ve konforludur. Ancak kıl kökleri beyaz, kızıl ya da turuncu olan bireyler için buz lazer uygulaması daha avantajlıdır. Her iki uygulamada da soğutma işlemi uygulandığı için acısızdır.

Lazer Epilasyon hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.