bacak lazer epilasyon

Bacak Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamaları arasında en hızlı etkili sonuç genelde bacaklarda alınır. Bacak lazer epilasyon uygulamasının sonunda kıllarda kısa sürede azalma görülmektedir. Süre bakımından bakılacak olursa en uzun süre bacak lazer işlemlerinde yaşanmaktadır. Tüylenme genetik nedenler ve hormonsal nedenle oluşmaktadır. Ağda veya diğer yöntemler ağrılı ve kalıcı olmadığı düşünülürse bacak epilasyon klasik yöntemlere nazaran hızlıdır ve pratiktir.

Epilasyon ve Cilt bakımı her kadın için konforlu ve estetik bir aşam için gereklidir. İstenmeyen kıllardan kurtulmanın günümüzdeki en etkili yöntemlerinden lazeri bir çok kadın tercih etmektedir. Bacak estetiğide ayrıca bir çok kadın için birinci önceliktir.

bacak lazer epilasyon seansları

Bacak Lazer Epilasyon Seansları

2020 teknolojik cihazlarıda göze alındığından eskiye göre lazer epilasyon seanslarının kısaldığını söyleyebiliriz. Bir seans süresi ortalama 20 ile 40dk aralığında sürmekte ve kıl yapısına göre bacak lazer epilasyon seans sayısı da ortalama 6-10 arasında değişiklik göstermektedir. 5-6 seans için 2 ile 2,5 ay arasında düzenli seanslarla bitebilmektedir. Lazer epilasyonlarda kaç seans gidersem kesin sonuç alım diye bir çok soru tarafımıza gelmektedir ancak kesin ve doğru bilgi verebilmemiz için bacak kılları yapısının analiz edilmesi gerekmektedir.

Seans seçimlerinde bir ortalama mevcutken kişiye göre seans belirlenmesi en doğru tekniktir. Bu nedenle paket lazer uygulamaları yerine öncelikle kıl yapınızın tam tespitini yaptırmalısınız. Lazer merkezleri, estetik merkezleri genelde bu hizmetlerini bünyesinde ücretsiz olarak sağlamaktadır.

üst bacak lazer epilasyon

Üst Bacak Lazer Epilasyon

Üst bacak bölgesi alt bacak bölgesine göre kıl yapılarının daha ince olduğu bölgedir. Lazer uygulamaları arasında en kolay işlem yapılan bölgedir diyebiliriz. vücudun bir çok hassas olmasına karşın üst bacak kısmı diğer bölgelere göre hassas değildir ve bu bölgede “bacak lazer epilasyon” ile kıllardan kurtulmak çok daha kolaydır. Her ne kadar üst bacak bölgesi diğer bölgelerde hassas olmasa da uzman estetisyen gözetiminde yada uzman doktor gözetiminde doğru cihazlar ile işlem yapılması gerekmektedir.

Üst bacakları için Lazer epilasyon yaptıranların sayısı ülkemizde her geçen daha da artmaktadır. Gelişen cihaz kaliteleri sayesinde acısız ve sızısız işlemler ile bir çok kişinin tercihi durumundadır. Sizlerde genetik veya hormonsal olacak bacak kılları şikayetiniz varsa bundan kolayca kurtulabilirsiniz.

bacak lazer epilasyonun faydaları

Bacak Epilasyonun Faydaları

Tüm lazer çeşitleri ve uygulamaları kişinin yaşam konforunun artmasına katkı vermektedir. Özgüveni yüksek ve estetik bir yaşam için vücudunuzdaki olumsuz kıl ve tüylerden sizlerde kurtulmak isteyebilirsiniz. Kişiden kişiye etkileri ve faydaları her ne kadar farklılık göstersede olumsuz yönleri yanında artıları oldukça fazladır.

  • Daha bakımlı ve estetik bacaklar için bacak lazer epilasyon yaptırabilirsiniz,.
  • Bacaklardaki batıklar ve kıl dönmelerinden de kurtulursunuz.
  • Bacak lazer epilasyon konforlu, hızlı ve en güvenilir lazer epilasyon yöntemlerinden biridir.
  • Ağda, tüy dökücü krem vb. gibi alternatif yöntemlere göre uzun vade düşüldüğünde daha ekonomik bir çözümdür.
  • Uygulama başarılı bir şekilde yapılması halinde istediğiniz kıyafetleri kullanırsınız..
  • Bacak lazer epilasyon cildinizi pürüzsüzleştir ve özgüveninizin artmasını sağlar.

bacak lazer epilasyon acıtır mı

Bacak lazer epilasyon acıtır mı

Lazer epilasyonda son teknoloji cihazlarla acı minimuma inmiştir diyebiliriz. Bacak lazer epilasyon tedavisinde acı oranı vücutta en az olduğu bölgedir diyebiliriz. Kimi ciltler acıya hassasiyet oranı yüksek olup bu gibi durumlarda ise soğutma yapılabilir, jel kullanımı aruza göre kullanılabilmektedir. %95 oranında acısız geçen, acılı olarak düşünülen seanslarda ise minimum düzeyde tutulmaktadır.

Bacak Epilasyon Hangi Cihazlarla Yapılır

Epilasyon için lazer cihaz seçimleride bacak kıl ve tüy analizinde sonra belirlenmelidir. Alt bacak ve Üst bacak kıl yapıları birbirinden farklı olduğundan farklı cihazlar tercih edilmektedir. Lazer cihaz seçimi üst bacak bölgeleri için Diode lazer, Alt bacak için ise Alexandrite lazer epilasyon cihazları seçimi daha doğru bir tercih olacaktır.

Açık renk cilde sahip olan ve koyu renk kıllara sahip olanlar için alexandrite lazer ideal seçimdir. Ancak yine uzman değerlendirmesine göre bu bölge içinde Diode lazer de kullanılabilmektedir. Koyu tene sahip olan ciltlerde ise Diode genel tercih olarak öne çıkmaktadır.

Bacak Lazer Epilasyon Fiyatları

 

Bacak Lazer Epilasyon Fiyatları

Bacak lazer epilasyon fiyatları estetik merkezleri uygulama, seans ve yöntemlerine göre değişkenlik göstermektedir. Standart bir fiyat bulmak yerine öncelikle kıl yapınızı analiz ettirebilir ve daha net fiyatlar alabilirsiniz. Pendik Lazer epilasyon His estetik merkezimizden ön randevu alarak sizlerde analiz yaptırabilirsiniz.

  • Kadın bacak lazer epilasyon fiyatı seans bazlı ₺300 den başlayan fiyatlarla uygulanmakta olup yinede güncel fiyatlar hakkında lütfen bilgi alınız.
Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.