Bikini Lazer Nedir? Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Nedir? Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Nedir? Nasıl Yapılır? Bikini bölgesinde çıkan tüyler pek çok kadın için sorun teşkil ediyor. Bilhassa tatil döneminin geldiği yaz aylarında bu sorun daha da elzem hale geliyor. Bikini bölgesindeki tüylerden kurtulmak için pek çok kişi jilet, tüy dökücü krem ya da ağda gibi yöntemlere başvuruyor. Bu yöntemlerin uygulanmasıysa bikini bölgesine büyük zarar veriyor.

Bikini bölgesinde bulunan sivilce ya da siğil gibi oluşumların jilet veya ağdayla zarar görmesi yara oluşması ve bu yaraların mikrop kapmasına neden olabiliyor. Tüy dökücü krem kullanımıysa kıl köklerinin kalınlaşması veya fazlalaşmasına sebep olabiliyor. Bikini bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en kolay ve en sağlıklı yoluysa lazer epilasyon uygulamaları. Bikini lazer bu amaçla uygulanan lazer epilasyon çeşitlerinden bir tanesidir.

Standart lazer epilasyon uygulamalarından temel olarak pek farklılığı bulunmaz. Ancak uygulanacak bölge itibariyle dikkatli ve titiz bir şekilde uygulanması gerekir. Sizler için bu yazımızda bikini lazer nedir nasıl yapılır ayrıntılı olarak anlattık.

Bikini Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır? Bikini lazer uygulamasının yapılışıyla normal lazer epilasyon yöntemleri arasında çok büyük farklar bulunmaz. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bikini bölgesine uygulanacak olan işlemler için büyük titizlik gerekiyor. Zira vücudun en hassas bölgeleri arasında yer alan bikini bölgesinde bulunan cilt çok ince ve hassastır. Cildin tahriş edilmemesine ve zarar görmemesine dikkat edilmesi gerekiyor. Bikini lazer uygulaması şu şekilde gerçekleştirilir:

  • Uygulamanın yapacağı kişi uygulamadan birkaç gün önce jilet yardımıyla bikini bölgesini temizler. Temizlik sonrasında kıl uçları cilt yüzeyinde belirgin hal alana kadar beklenir. Ardından uygulama gerçekleştirilir.
  • Lazer epilasyon aracı cilt yüzeyine çıkmış kıllara tutulur. Belirli bir mesafeden lazer atma işlemi uygulanır. Lazer atma işlemi kıl köklerinde bulunan folikül hücrelerinin yok edilmesini sağlar.
  • Kıl problemi tamamen ortadan kalkana kadar belirli seans aralıklarıyla lazer epilasyon işlemi uygulanır.

Bazı bireyler lazer epilasyon işlemi esnasında acı hissi yaşamazken bazı bireyler kıl yoğunluklarının fazla olması nedeniyle acı hissi yaşayabilirler. Ancak acı hissini en aza indirmek amacıyla işlem öncesinde işlemin uygulanacağı bölgeye buz uygulaması yapılır.

Yaz ayına şimdiden hazırlık yapmak isterseniz, 2021 model son sistem buz lazer cihazımız ile bikini bölgesi bitiş garantili ve %20 indirimli fiyat teklifi almak için hisestetik iletişim sayfamızdan bizlere ulaşıp fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.