buz lazer epilasyon

Buz Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon uygulamalarında acısız ve ağrısız yöntemlerin başında Buz lazer epilasyon gelmektedir. Son yıllardaki lazer uygulamalarında öne çıkan en etkili teknik ve yöntemlerden biridir. Alexandrite Lazer, Diode, Nd Yag lazer uygulamalarının dalga boylarını tek bir çatı altında toplanması demektir. Buz lazer 3 dalga boyu ile çalışmaktadır. İstenmeyen tüy ve kıllar için kesin çözüme en yakın olanıdır. Diğer tekniklere göre daha geniş yüzlere ulaşır ve hedefler. Her bir atış esnasında diğerlerine göre daha fazla kıl köküne ulaşmaktadır.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz lazer epilasyon kademeli atıma methodu ile çalışmakta ve kıl köklerini en etkili şekilde tahrip etmektedir. Bu işlem sırasında çevredeki cilt bölgesinde zarar ve tahrişide önlemektedir. Bazı olumsuz durumlar olan ciltlerdeki yanıkların oluşum riskinide ortadan kaldırmaktadır. in-Motion™ tekniği olan ütü yapılış şekline benzer hareketlilik ile kıl köklerini aşama aşama ısıtmaktadır. İşlem sırasında verilen soğutma sayesinde ağrı ve acı en düşük seviyelerde olmaktadır.

buz lazer

Buz Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer

Yine buz lazer epilasyonun diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre avantajı seansların daha kısa süremesidir. Tüm vücutta buz epilasyon seansı ortalama 40-45dk civarında sürmektedir. Tüm seansların toplamı ortalama 6 civarındadır. Masaj konforu sunan bu lazer uygulaması hemen ülkemizde hemde dünya genelinde bir çok kişi tarafından tecrübe edilmiş en etkili ve popüler yöntemlerin başında gelmektedir.

Buz Lazer Kalıcı Mıdır?

Epilasyonda amaç kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmaktır. Kıl köklerin tahrip edilmesi ile tekrar kıl üretiminin yapılmasının önüne geçmektir. Hem kalın tüy hemde ince tüy ayrıca açık veya koyu renk tüm ciltler için buz lazer epilasyon uygulanmakta ve son teknoloji sayesinde tüm kılları kesin olarak ortadan kaldırma ve tekrar çıkmasını engellemektedir.

Alma Lasers şirketi tarafından geliştirilmiş olan Buz Lazer™ marka tescili ile ülkemizde cihazları bulunan ayrıca Soprano ICE™ ütüleme epilasyonu da firma tescilinde olan bu yöntem sadece ilgili lazer epilasyon cihazlarında bulunmaktadır.

buz laser

Erkekler Buz Lazer Yaptırabilir Mi?

Erkekler de son yıllarda kadınlar kadar epilasyona ilgi göstermektedir. Buz epilasyon kadınlar tarafından tercih edildiği gibi erkekler için uygundur. Tüm ten rengi ve ciltlerde buz lazer kullanılabilmektedir. Kıl dönmesi veya estetik açıdan her erkek buz lazer epilasyon yaptırabilir. Acı ve ağrısız, daha kısa sürede seanslarla çözüm için erkeklerde en etkili yöntem buz epilasyon olarak öne çıkmaktadır.

Epilasyonun Zararları Var Mıdır?

Buz dışındaki diğer epilasyon yöntemlerinde cilt tahrişi, kızarıklılık görülebiliyor olsa da buz lazer epilasyon soğutucu tekniği sayesinde bu durumlar yaşanmamaktadır. Şimdiye kadarki kullanımlarda sağlık sorunlarına neden olan uygulama ve vaka tespit edilmemiştir. Çok hassas ciltelerde minimum oranda hafif tahriş diyebileceğimiz durumlar ender olarak yaşanabilmektedir. Buz Lazer uygulaması sonrasında önerilen tavsiyelere uymak da gereklidir.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.