Dudak Kontürü Nedir Nasıl Yapılır

Dudak Kontürü Nedir Nasıl Yapılır?

Dudak Kontürü Nedir Nasıl Yapılır? Soluk dudaklar günümüzde pek çok kadının ortak problemi. Yaşlılık ya da kansızlık gibi sağlık problemleri nedeniyle dudaklar doğal rengini kaybederek soluk bir görüntü alabiliyor. Bu durum yüz bölgesinin estetik görüntüsünü de kötü yönde etkiliyor. Pek çok kadın bu durumun üstesinden dudak kalemi ya da ruj işlemi uygulayarak gelmeye çalışıyor. Ancak her zaman istenilen görüntü elde edilemiyor ve her seferinde aynı görüntüyü yakalamak mümkün olmuyor. Bu nedenle pek çok kişi daha kesin çözümler arıyor.

Solgun dudaklardan kurtulmanın en kesin çözümüyse dudak kontürü uygulamak. Dudak kontürü uygulaması sayesinde dudaklarda meydana gelen soluk görüntü ortadan kaldırılarak daha estetik ve daha doğal bir görüntü elde edilebiliyor. Sizler için dudak kontürü nedir nasıl yapılır sorularının cevaplarını ayrıntılı olarak bu yazımızda açıklamaya çalıştık.

Dudak Kontürü Nasıl Yapılır

Dudak Kontürü Nasıl Yapılır?

Dudak Kontürü Nasıl Yapılır? Dudak kontürü uygulaması genellikle soluk dudak rengine sahip kadınlar tarafından tercih edilir. Çeşitli nedenlerle dudak renginde solma meydana gelen kişilere dudak kontürü uygulaması yapılarak bu problem ortadan kaldırılır. Dudak kontürü uygulaması için ilk olarak uygulamanın yapılacağı kişinin dudak yapısı incelenir. Ardından cilt yapısı da incelenerek en uygun ve en doğal renk seçimi gerçekleştirilir. Cilt rengine uygun bir ton yakalamak için genellikle birkaç farklı renk karıştırılarak nude tonlarda renkler elde edilir. Daha sonra dudak kontürü işleminin uygulanacağı alan bir dudak kalemi yardımıyla çizilir ve belirlenir.

Son olarak dudak kontürünün uygulanacağı cihazlar işlem uygulanmaya başlanır. İşlem sonrasında uygulanan renk çok canlı bir şekilde görünür. Ancak cilt tipine göre bu rengin bir kısmı zamanla vücuttan atılır ve doğal bir renk ortaya çıkar. Benzer şekilde işlem sonrasında dudakta şişlik meydana gelebilir. Bu durumda yine kişinin cilt hassasiyetine bağlı olarak belirli bir süre ortadan kaybolur. Sonuç olarak ortaya doğal ve estetik bir görüntü çıkar.

Dudak Kontürü Kimlere Uygulanır

Dudak Kontürü Kimlere Uygulanır?

Dudak kontürü işleminden yalnızca dudak rengi soluk olan bireyler faydalanmaz. Dudak kontürü aşağıdaki sorunlara sahip olan kişilere de uygulanabilmektedir. Bunlar:

  • Dudak yapısında asimetrik bozukluklar olan bireyler,
  • Dudak bölgesinde uçuk veya sivilce gibi problemlerin yaşandığı bireyler,
  • Dudak rengi soluk olan bireyler.

Bu makaleyi okuyan kadınların %99’u Kalıcı Makyaj konusunda hizmet aldıklarını yaptığımız anket sonucu gözler önüne koymuştur.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.