Bölgesel zayıflama, selülitli bölgelerin yakılması, vücut sıkılaşması gibi uygulamaları bulunan yöntem G5 masajıdır. G5 masajı aslında yöntemde kullanılan cihazın adıdır. Uygulandığı bölgeye hızlı titreşimler göndererek ve iterek sıkıştırmaktadır. Bu etkiler ile fazla yağlar ve selülitler yakılmış olmaktadır.

Masaj yapılırken zayıflama ürünlerinin kullanılması ile bölgesel olarak zayıflamaktadır. Çok net bir değişim yaşanmaktadır. Bu masaj ile vücudunuzda bulunan ödemin dağıtılması ve laktik asit miktarının azalmasını da yardımcı olmaktadır. Kas kısılmaları yaşayan kişiler için kasılmaların giderilmesi için uygulanmaktadır.

g5 masajı

G5 Masajı Nasıl Yapılmaktadır?

G5 masajı alanına uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Masaj süresi kişinin vücut yapısına bağlı olarak 20 dakika olarak uygulanmaktadır. 5-10 seans arasında uygulana bölgede yağların yakılması, selülitlerin yok olduğu gözle görülür şekilde belli olmaktadır.

Masajın uygulandığı bölgelerde daha fazla problem olması halinde zayıflama cihazları ya da sıkılaştırma cihazları ile birlikte uygulanabilmektedir. Böylelikle daha kısa sürede istenilen görünüme sahip olunabilmektedir.

G5 masajı özellik ile bölgesel zayıflama olarak son zamanlarda daha çok ilgi görmeye başlamıştır. Masajın bir alet ile yapılıyor olması kan akışını hızlandırarak damarların açılmasını sağlamaktadır. Ve vücut toparlanmaya başlar.

G5 Masajı Nerelere Yapılmaktadır?

G5 masajı, tüm vücuda uygulanabilen bir masajdır. Daha çok kol, üst bacak ve kalça bölgelerine yapılmaktadır.

G5 Masajı Faydaları Nelerdir?

G5 masajı selülitlerden kurtulmak ya da bölgesel zayıflamak için daha çok tercih ediliyor olsa vücuda çok büyük faydaları bulunmaktadır. Bölgesel dolaşımı sağlanmaktadır. Ağrı olan bölgelerin ağrının giderilmesi ve rahatlamansını sağlamaktadır.

Uygulandığı bölgedeki fazla yağları yakmaktadır. Cildin sıkılaşması ve cildin esnekliğimi sağlamaktadır. Selülitlerin yok olması değil selülitlerin azalmasını sağlamasının yanında oluşunu da engelleyebilmektedir. Kemik yoğunluğunu arttırmaktadır.

Titreşimler ile metabolizma hızlanmaktadır. Vücuttaki yorgunluk hissinin giderilmesini sağlamaktadır.

G5 Masajı Kimlere Yapılır?

Sağlıklı ve 18 yaşını geçmiş kişilere G5 masajı yapılabilmektedir.

G5 Masajı Kimlere Yapılmaz?

Epilepsi hastaları, şeker hastaları ve kalp rahatsızlıkları olan kişilere G5 Masajı yaptırılması önerilmez. Bunun yanında yeni ameliyat olmuş ve iyileşme sürecinde olan kişilere uygulanamaz. Hamile ya da yeni doğum yapıl kişilere masajın yapılması uygun değildir. Regl döneminde masajın yaptırılması önerilmemektedir.