Hangi Lazer Daha İyi

Hangi Lazer Daha İyi

Hangi Lazer Daha İyi İstenmeyen tüyler her zaman sorun oluşturmuştur. Bu durum yalnıza kadınlarda değil kıl yoğunluğu fazla olan erkek bireyler için de büyük bir problem haline geliyor. Bilhassa yaz aylarında bikini bölgesi, koltuk altı, karın, bacak ve omuz bölgelerinde çıkan kıllar bireyleri rahatsız ediyor. Devamlı olarak ağda, jilet ya da tüy dökücü krem kullanmaksa kıl köklerinin daha fazla artmasına ve problemin daha da büyümesine yol açıyor.

Özellikle hassas cilde sahip bireylerde ağda ve jilet kullanımı uygulanan bölgede tahrişe neden olurken tüy dökücü krem kullanımı alerji ve kaşıntıya neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda kişiler kalıcı çözümler arıyor. Lazer epilasyon uygulamaları kıl problemini kalıcı olarak ortadan kaldırmanın yöntemleri arasında yer alıyor. Ama onlarca farklı lazer epilasyon uygulaması bulunuyor. Kullanıcılar hangi lazer daha iyisorusunun yanıtlarını arıyor. Sizler için hangi lazer daha iyi sorusunun cevabını bu yazımızda yanıtladık.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Hangi lazer daha iyi sorusunun yanıtını vermeden önce lazer epilasyon nedir ve nasıl uygulanır sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Lazer epilasyon kıl köklerinin kalıcı şekilde tahrip edilmesini ve bu sayede kıl oluşumunu engeller. Lazer epilasyondan daha verimli sonuç alınabilmesi içinse anagen dediğimiz kılların ilk oluşmaya başladığı evrede uygulanması gerekmektedir. Uygulanacak bölgedeki kıl kökleri bu sayede tahribata uğratılarak tekrar oluşumu engellenir. Ancak kıl köklerinin oluşum evresi ve süresi her zaman aynı olmadığı için işlem tek seansta tamamlanamaz. Genel olarak lazer epilasyon uygulamaları 5-8 seans arasında tamamlanırken bu süre kıl yoğunluğuna bağlı olarak 12 seansa kadar çıkabilmektedir.

En İyi Lazer Uygulaması Hangisi?

En İyi Lazer Uygulaması Hangisi?

En İyi Lazer Uygulaması Hangisi? Pek çok çeşit lazer epilasyon uygulaması bulunuyor. Bunlardan hangisinin en iyi lazer epilasyon uygulaması olduğuysa kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Kişilerin lazer epilasyon uygulamasını seçimi gerçekleştirirken şunlara dikkat etmesi gerekiyor:

  • Vücut tipi
  • Kıl tipi
  • Kıl yoğunluğu

Bu üç faktör kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak açık ten rengine, ancak koyu kıl köklerine sahip bireyler için alexandrite lazer epilasyon uygulaması önerilir. Bunun tam tersi olarak koyu ten rengi ve açık köklerine sahip bireyler içinse diode buz lazer epilasyon uygulaması önerilmektedir.

Lazer epilasyon konusunda bizden hisestetik randevu almak isterseniz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir veya sitemizdeki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.