Lazer epilasyon istenmeyen kıl kökünde ısı oluşturarak, kıl kökünü tahrip eder ve kalıcı olarak yok edilmesini  sağlar. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti  tarafından emilir  ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Diğer epilasyon çeşitleri ve uygulamalarına göre farklı olarak kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih sebebidir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin tercih edilmektedir. 

lazer epilasyonKıl kökleri işlevini tek seansta kaybetmez. Bu sebeple işlemin tekrarlanması gerekir. İşlemin kaç kez tekrar edileceği kıl yapısına göre belirlenir.

Seans süreleri uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterir. Uygulama aralıkları da vücut yapısı, hormonal denge ve cilt tipi farklılıklarından dolayı değişiklik gösterir. Ancak seans aralıkları genellikle 1 buçuk ay civarındadır.

Vitiligo, sedef gibi bazı deri hastalıkları olan bireylere, 18 yaş altındaki bireylere, uygulamadan önce solaryum ve güneşlenmeye bağlı yoğun bronzlaşma veya yanık gelişmiş hastalara, son 6 ay içerisinde akne tedavisi ilacı kullanan kişilere lazer epilasyon uygulaması yapılamaz.

ALEX LAZER EPİLASYON

Eski nesil lazer işlemlerde koyu tende epilasyon yapmak neredeyse mümkün değil iken geliştirilmiş Alex lazer epilasyon cihazı ile koyu tende ve hatta ince tüylerde dahi başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Alex sistemini diğer lazer epilasyon çeşitleri içinde önceki teknolojilerden farklı ve etkin kılan en büyük özelliği; 3 boyutlu teknolojisiyle kılı tamamen tahrip edebilmesidir. Değişebilen başlık aparatı sayesinde artık kişiye özel hijyenik lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

  • Entegre soğuk hava sistemiyle konforlu epilasyon
  • Başlık büyüklüğü ile kısa süreli uygulama
  • Kişiye özel başlık aparatı ile HİJYENİK epilasyon
  • 610-1200 nm. dalga boyu aralığında etkili sonuç
  • Koyu tenlerde ve ince tüylerde etkin sonuç

BUZ LAZER EPİLASYON

Magic Eis; kıl köküne gerektiği  kadar ve doğru enerjiyi vermenizi sağlayan Dünya’nın en hızlı lazer epilasyon teknolojisidir. EIS başlık, acı hissini ve yan etki riskini minimum seviyeye çeker. Size etkili ve kolay lazer epilasyon fırsatı tanır. +SHR özelliği ciltte oluşabilecek yanma hissini neredeyse sıfıra indirger.

  • Özel atış tekniği sayesinde 4 mevsim epilasyon imkanı
  • Sqaure Pulse Technology özelliği sayesinde daha az acılı ve yanma riski minimum uygulama
  • 610-1200nm dalga boyu aralığı

Tek bir sonuç gösteriliyor