HYDRAFACİAL NEDİR ?

Hydrafacial , tıkanmış gözenekler , siyah nokta , aknelerin giderilmesi , ince çizgilerin giderilmesi, cilt sebum değerinin eşitlenmesi gibi birçok yöntemin uygulandığı çok yönlü bir cilt bakım türüdür.

  • Hydrafacial , yeni ve en gelişmiş cilt bakımı türüdür.
  • Hydrafacial , farklı cilt tiplerine ve ihtiyaçlarına göre uygulanan bir cilt bakımı yöntemidir.
  • Bütün cilt tipleri için uygun olan hydrafacial uygulaması cildin derinlemesine temizlenmesi işlemidir.
  • Hydrafacial işlemi ile ışıl ışıl ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.

Hydrafacial işlemi uygulandıktan sonra ciltte şişme ve kızarıklık oluşmaz tam tersi olarak ferahlamış ve arınmış bir görünüm elde edilir.

Hydrafacial

HYDRAFACİAL HANGİ YAŞ GRUBU İÇİN UYGUNDUR?

Hydrafacial uygulaması her yaş grubu için uygundur. Tüm cilt tipleri için güvenli ve etkili bir yöntemdir.

HYDRAFACİAL İŞLEMİ NASIL UYGULANIR?

İlk işlem olarak cildi temizleme işlemi uygulanır. İkinci işlem olarak gözeneklerin açılması ve cildin gerekli nemi alması için buhar uygulaması yapılır. Üçüncü işlem olarak Aqua Pell işlemiyle vakumlamadır. Vakumlama işlemi kapanmış gözeneklerin açılmasında ve siyah noktaların dışarıya doğru çıkmasını sağlayan yöntemdir. İşlem sırasında cilt tipi ve ihtiyacına göre 3 farklı solüsyondan belirlenenler kullanılır.

Bunlar;

  • AHA Glikolik asit Tüm cilt tipleri için kullanılabilir solüsyon: Soyucu özelliği ile cildi ölü derilerden arındırır, yaşlanma belirtilerini azaltır, cildi canlı ve parlak bir görünüme kavuşturur.
  • BHA Salisilik asit yağlı, karma ve akne eğilimli cilt tipleri için kullanılabilir solüsyon: Cildi tahriş etmeden soyarak arındırır, yağlı ciltlerin sebum salgısını dengeleyerek problemlerinden kurtarır.
  • PHA Besleyici solüsyon: AHA ve BHA işlemlerinden sonra uygulanarak içerisinde bulunan bitkisel karışımın cilde kolaylıkla emilmesini sağlayarak cilde nem ve canlılık kazandırır.

Dördüncü işlem Ultrasonic Peeling ile inatçı siyah noktaların ve ölü derilerin çıkarılması işlemidir.
Bir dizi ses dalgası ile cilt ölü hücrelerden arındırılır.Ortaya çıkan ses dalgaları, cildin gözeneklerin derinliklerindeki yabancı maddelerden, toksinlerden ve kozmetik kalıntılardan kurtulmasını sağlar.

Beşinci işlem Soğuk Kompleksdir.
Cildin dolu gözenek, siyah nokta ve ölü derilerden arınması sonrası hassasiyetin giderilmesi ve temizlenen gözeneklerin sıkılaşmasını sağlar.

Altıncı işlem Sprey işlemidir.
Cildin ihtiyacını karşılayacak tonik ve serumun tüm gözeneklere kolaylıkla yayılmasını sağlar.

Yedinci işlem Ultrasound işlemidir.
Sprey uygulaması ile cilde yayılan tonik ve serumun cildin alt tabakasına kadar iletilmesini sağlayarak uygulanan tonik ve serumdan en yüksek verimin alınmasına yardımcı olur.

Sekizinci işlem Lifting işlemidir.
Yüzdeki kasları harekete geçirerek cildin sıkılaşmasını ve gerginleşmesini sağlar.

Dokuzuncu işlem Led Terapi işlemidir.
Farklı renk ve fonksiyonları ile bakım işlemleri sonrası cildin iyileşme sürecini hızlandırır ve cildin sakinleşmesine yardımcı olur. Özellikle hassas ciltler için etkili bir yöntemdir.

HYDRAFACİAL İŞLEMİ SONRASINDA NELER YAPILMASI GEREKİR?

Hydrafacial işlemi sonrası ciltte ekstra kızarıklık ve hasar oluşmadığı için kişi hemen normal hayatına dönebilir.
Cilde uygulanan serum ve kremlerin etkisini daha iyi göstermesi için işlemin yapıldığı gün cilde su değdirilmemesi gerekir.