Son yıllarda sıkça tercih edilen iğneli mezoterapi uygulamasına alternatif olarak geliştirilen iğnesiz mezoterapi ile artık ağrı ve acı olmadan cildi yenilemek mümkün. Özellikle ciltte leke , matlık, ince çizgiler gibi problemleri olanlar için fayda sağlıyor.

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

İğnesiz mezoterapide, monopolar düşük voltajlı elektriksel akım yardımıyla oluşan mikro kanallar ve polarizasyon sayesinde hazırlanan ilaçlar deriye geçer, hedef dokuya transfer sağlanır. İğneli mezoterapiye oranla çok daha homojen bir dağılım elde edilir. Öncelikle sorunlu bölgenin analizi yapılmalı ve ihtiyacı belirlenmelidir ardından da uygulama planı oluşturulmalıdır. Cilt ve saçtaki probleme göre seanslar 6 veya 30 dakikadan oluşan 4 veya 6 seans uygulama ile gerçekleşir. Cilt yapısı hassas olan kişiler mutlaka iğnesiz mezoterapi uygulamasını tercih etmelidir.

Mezoterapi haftada 1 kez, cilt bakım seansları ise ayda 1 kez olmak üzere uygulanabilir. Genelde mezoterapi kapsamında 10 ila 15 saat arası uygulama yapılan bölge su ile temas etmemeli. 6 – 8 saat arası banyo edilmemelidir. Uygulamanın üzerinden en az 4 saat geçinceye kadar makyaj yapılmamalı ve saçlar yıkanmamalıdır.

İğnesiz Mezoterapi

İğnesiz Mezoterapinin Faydaları

İğnesiz mezoterapi kullanım sonrası kanama ya da morluk yapmaz ve cilt üzerinde çizikler bırakmaz. Bu nedenlerden dolayı hassas ciltlere sahip kişiler rahatça iğnesiz mezoterapi uygulaması yapabilirler. İğnesiz mezoterapi tedavisi ilacı derinin altına homojen bir şekilde yayar bu sayede etkisini arttırır. İlk seanstan itibaren etkisi görülmeye başlanabilir. Ciltteki matlık, leke ve ince çizgilere sahip kişiler içinse geçici bir etki sağlamak yerine kolajen üretimini uyararak hızlı etki eden bir çözüm ve ışıltılı bir cilt sağlar. Güçlü bir anti aging tedavisi yaparak kırışıklıkları ve yüzdeki ince çizgileri yok ettiği gözlemlenmiştir. Tüm bunların yanında saç dökülmesi konusunda da oldukça etkilidir.