Kavitasyon, zayıf ultrasonik dalgalara dayanan doğal bir olgudur. Ultrason dalgaları sıvılarda patlayan ve belirli bir boyuta patlayan hava kabarcıkları üretir. En küçük etkiye sahip termal efekt ve en büyük etkiye sahip basınç dalgaları serbest bırakılır. Bu yağ hücreleri kavitasyonla kolayca tahrip olur, bu da yağ tabakalarının titreşime dayanma kabiliyetini kaybeder. Bu olay sırasında kaslar, sinir ve damar dokuları korunur. Böylece, zayıflama meydana gelir.

kavitasyon

Kavitasyon İle Bölgesel Zayıflama

Bazı durumlarda, beslenme alışkanlıklarını iyileştirmek, yağ yakmak ve egzersiz yapmak bölgesel yağ birikintilerinden ve selülitten kurtulmak için yeterli olmayabilir. Hormonal dengesizlik, genetik özellikler ve yaşam tarzı bölgesel yağ ve selülitin en önemli nedenlerinden bazılarıdır.

Bu konudaki en yaygın hata, sporun, kavitasyonun, radyo frekansının, soğuk lipolizin ve ultrasonun tek başına kilo vermek için yeterli olduğunu düşünmektir. Kilo kaybı, bölgesel kilo kaybı ve kilo problemleri için çözümler bir bütün olarak düşünülmeli ve bir diyetisyen ve tıp uzmanı uygun tedavi seçeneklerini belirlemelidir.

Kavitasyon, yardımcı aletler arasında en yaygın kullanılan yöntemdir ve yağ hücrelerinin tahrip olmasına izin verir. Ses dalgaları sayesinde etkilidir, daha sonra ultrason ve elektrik pedleri kullanarak hasar görmüş yağ hücrelerinin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

6-8 seans arasında uygulanır. Etki ilk seanstan itibaren gözlenir. İşlem yaklaşık 60-120 dakika sürer. Bacakların karın dışına marjinal incelmesi yapılabilir. Bu işlem selülit için etkili bir tedavi yöntemidir. Selülit tedavisinde, doğru beslenme sağlandığında kilo vermeye yardımcı olur. Bu, karaciğer hastalığı, enfeksiyon ve böbrek taşı olan hastalar için geçerli olmayan ağrısız bir işlemdir. İşlemden sonra bol su içmeniz ve abur cubur yemekten kaçınmanız önerilir.

kavitasyon

Ultrasonik Kavitasyon Nedir?

Ultrasonik kavitasyon, mikro kabarcık oluşumu yoluyla baloncukları kırarak yağ hücrelerinin mekanik olarak zarar görmesi ve tahrip edilmesi, düşük frekanslı ses dalgaları kullanılarak deri altındaki yağ dokusunun yağ hücrelerinde ani ve yüksek basınç değişikliklerine neden olan bir yöntemdir. Bu tablo ile meydana gelen köpüklenme, genişleme ve patlamaya kavitasyon denir. Böylece, yağ hücrelerinde depolanan yağ, yağ asitlerinin lenfatik sistemden yağ asitlerinin salınmasını ve yağ dokusundan uzaklaştırılmasını sağlayan bir sıvı haline dönüşür.

Yağ asitleri karaciğerde metabolize edilir ve vücuttan atılır. Ultrasonik kavitasyon yöntemi diğer dokulara zarar vermez. Farklı frekanslarda uygulanan ultrason, yağ dokularını farklı derinliklerde eritmek için kullanışlıdır. Ultrason sıklığı azaldıkça daha derin yağ dokusunu etkiler ve arttıkça yüzeysel yağ dokusunu eritir.

Kavitasyon Yöntemi Nasıl Uygulanır?

Önceki gün ve ertesi gün en az 2,5 litre su içilmelidir. Bu, vücuttan yağları çıkarmak için gözlemlenmesi gereken bir kuraldır. Uygulama, kişinin durumuna bağlı olarak haftada bir seans olmak üzere toplamda 8-12 seansta tamamlanır. Bir seans ortalama 20-30 dakika sürer. Başvurunun sürekliliğini sağlamak için ayda bir kez, dört ay boyunca ayda bir kez olmak üzere 3 ay arayla bir seans gerekir. Lipo-kava ve diğer yöntemler arasındaki en büyük fark; Ağrısız ve ağrısız uygulamalar, seanstan hemen sonra günlük yaşamınıza devam edebilir, herhangi bir çürüğün kullanımı şüphesizdir.

Kavitasyon Mekanizması Nedir?

Kavitasyonun tedavisinde yağ hücreleri bozulmaya başlar. Çürümüş yağ hücreleri serbest yağ asitleri haline gelir ve hasta tarafından erişilebilir hale gelir. Kavitasyondan sonra, uygulanan alanda en az 2 en fazla 10 cm daralma gözlenir.

Kişinin ilgilendiği alanın büyüklüğü yoğunluğa bağlı olarak değişebilse de, 10-15 günlük aralıklarla 4-8 seans uygulanabilir. Birlikte çalışması gereken destekleyici uygulamalara bağlı olarak bu süreler daha kısa olabilir.