Deriyi canlandırmak, gençleştirmek, sivilce ve izlerini, ciltte istenmeyen lekeleri gidermek, görünüşünü iyileştirmek için deriye bazı solüsyonların uygulamasıdır. Kimyasal Peeling uygulaması cildin yıpranmış, tazeliğini ve parlaklığını kaybetmiş üst tabakasının soyulmasını ve dökülmesini sağlayarak ve derinin daha alt tabakalarında yeniden bir yapılanma sürecini başlatıp; kollajen sentezlenmesini uyararak daha genç ve sağlıklı homojen bir derinin ortaya çıkmasını sağlar.

kimysal peeling

Kimyasal Peeling Tedavisi

His estetik ve Güzellik merkezi kimyasal Peeling tedavisinde deriye, yüzeyel tabakaların ayrılmasına ve soyulmasına neden olan bir solüsyon uygulanır. Kırışıklıklar, lekeler, sivilce izleri çin çeşitli cilt yenileme teknikleri kullanılmaktadır. Burada amacımız pürüzlü üst cilt tabakasını kaybedip daha sağlıklı, pürüzsüz, parlak, lekelerin kaybolduğu ve daha nemli bir cilt elde etmektir.

Kimyasal peeling için en çok glikolik, laktik ve meyve asitlerini içeren “Alfa Hidroksi Asitleri (AHA)” tercih etmekteyiz. AHA, meyvelerden ve diğer besinlerden elde edilen doğal asitlerdir ve yüzeysel peeling maddesi olarak kullanırız. TCA (trikloroasetik asit) ile orta derinlikte, Fenol (karbolik asit) ile daha derin peeling yapılır, bu tedavi metodları daha farklı yapılı cilt tiplerine uygulanır.

Kimyasal Peeling Ne Kadar Sürer

Kimyasal Peeling işlemi sonderece kısa süren ve başarı yüzdesi yüksekte olan bir işlemdir. Deri yağlarından arındırldıktan sonra seçilen peeling solüsyonuna ve uygulamanın derinliğine bağlı olmak üzere yüzde bekletilen solüsyon nötralize edilir ve işlem sonrası iyileştirici, yatıştırıcı bir krem ve güneş koruyucu uygulanarak işlem sonlandırılır.

His Estetik Güzelik merkezimizde epilasyon, kalıcı makyaj, zayıflama yöntemleri üzerine hizmet verildiği gibi peeling uygulamalarında da deneyimli estetisyenlerimiz eşliğinde sizlere en iyi hizmetler sunulmaktadır. Hisestetik.com sitemiz içerisinde tüm uygulama ve yöntemler hakkında bilgilendirmeler yapılmakta olup daha detaylı bilgi için uzmanlarımızla günün dilediğini saatlerinde görüşebilir ve bilgi alabilirsiniz.

kimysal peeling

Uygulama Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Merkezimizde ki işlem sonrası normal günlük yaşama hemen dönülebilir. İşlem sonrası estetisyeninizin önerdiği tedaviler ve güneş koruyucularla tedavi tamamlanır. Kimyasal Peeling yöntemi profesyonel ürünlerimiz ve deneyimli uzman estetisyenlerimiz tarafından yapıldığından son derece efektif ve başarılı sonuçlar vermektedir.