Normalde kirpikler makyaj yaparken rimel sürerek kıvrım kazandırılmaktadır. Ancak herkesin göz yapısı farklı olup Kirpik Lifting yöntemi tercih etmektedirler. Kiminin göz yapısı çok hassas, kirpiği uzun ya da kısadır. Çok hassas olan gözlerde az da olsa bir makyaj malzemesinin kullanılması ile sulanmalar ya da kızarmalar meydana gelebilir. Bunun nedeni makyaj malzemelerinden kaynaklı olabileceği düşünülse de gözün yapısı ile ilgili olabilir.

kirpik lifting

Kirpik Lifting Nedir?

Gözleri hassas olan kişiler Kirpik Lifting işlemi yaptırmaktadır. Bu işlemde kirpikler kaldırılmakta ve kıvrım kazanılması sağlanmaktadır. Sahip olduğunuz doğal kirpiklerinize doygunluk kazandırılarak istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz. Çok zayıf ve kısa kirpiklere de uygulanabilen bir işlemdir. Eskiden kirpik bigudi yöntemi ile kirpiklere doygunluk kazandırılırdı. Kıvırma işlemi için bir bigudi kullanılırdı. Kirpik lifting ise bu yönteme oran ile daha dayanıklı ve kapsamlı bir yöntemdir.

Kirpiklerinize bu işlemi yaptırmanız halinde kalıcı olacaktır. Nasıl bir kirpik istediğinize karar verirken uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Kadınlar için rimel sürmek gibi seçenek var iken erkekler için bu durum normal karşılanmamaktadır. Erkekler içinde etkileyici bir bakışa sahip olabilmek için Kirpik Lifting yöntemi ile mümkündür.

kirpiklifting

Kirpik Lifting Yaptırmak İstiyorum

Kirpiklerinize bu yöntem ile yeni form kazandırmanız kalıcı bir işlemdir. Kimyasal kullanılarak yapılan bir işlemdir. Bu işlem yapılmadan önce herhangi bir makyaj malzemesi olmamalıdır. Çok temiz olmalıdır. Eğer lens kullanıyorsanız işlemden önce çıkartılması gerekmektedir. Bu işlem yapılırken bir zemin gerekmektedir. Zemine patch adı verilmektedir. İşlem sırasında kullanılan malzemeler ve cilt arasında herhangi bir temas bulunmamaktadır. Bu yüzden güvenilir bir yöntemdir.

Uygulama Öncesi Yapılması Gerekenler

Kirpik Lifting yapılmadan önce birtakım hazırlıklar yapılmaktadır. Kirpikler çok dikkatli bir şekilde temizlenmektedir. Temiz olması çok önemlidir. Tüm bu hazırlık ve temizlik dahil işlem süresi yaklaşık bir saattir. Patch kullanıldığı için haftalarca dayanıklılığını koruyabilmekte ve 3 aya kadar rahatça kullanılabilmektedir. İlk işlemden sonra yaklaşık 1,5-2 ay sonra bir işlem daha yapılmalıdır. Daha sonraları üç ayda bir düzenli olarak yaptırılmalıdır.

Yaptırıldıktan sonra 12 saat makyaj yapılmamalıdır. Günlük hayatınızda makyaj yaptığınız zaman ise çok dikkatli bir şekilde temizlenmelidir.