lazer eplasyonun etkisi ne kadar sürer

Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer?

Lazer epilasyon kadınlar tarafından son yıllarda sıkça yaptırılsa da “Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer? sorusuna cevap aranmaktadır. Dünden bugüne lazer epilasyonun kalıcılığı hep merak konusu olmuştur. Yeni nesil teknolojiler sayesinde istenmeyen kıl ve tüylerden kurtulmak daha kolay ve başarılı hale gelmiştir. Ancak yinede sık tercih edilen ve bir çok kişinin bilgi sahibi olduğu konu olsa da bilinmeyen bir çok şeyi barındırmaktadır.

Etkili Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer epilasyonda hem başarılı bir sonuç almak hemde kalıcılı sonuçlar için doğru tercihlerin yapılması çok önemlidir. Cilt tipine, kıl ve tüy yapılarına en uygun epilasyon yöntemi ve cihazı seçilmelidir. Ten renginiz, yaşınız, hormonal değişiklikler ve lazerin hangi bölgeye yapılacağı detaylı şekilde analiz edilmelidir. Alexandrite lazer epilasyon yada Buz Lazer epilasyon uygulamalarının sizin yapınıza uyumluluğu şarttır. Epilasyon cihazlarının sizin cilt, ten, tüy ve kıl yapınıza uyumlu dalga boylarında olması gerekmektedir.

Buz lazer bir çok uygulamaya göre tüm cilt tiplerinde başarılı sonuçlar alınan bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. ICE teknolojisi kullanılan bu yöntemde acı ve ağrı duymadan epilasyon yaptırmak mümkün olmaktadır.

Lazer Epilasyon Etkisi Ne Zaman Başlar?

Bir çok lazer epilasyon yaptıran kişinin yanlış bildiği konu ise başarının son seans ile birlikte geleceğidir. Bu kesinlikle doğru olmayıp ilk seansla başlayan bir başarı oranı vardır. Herkes için geçerli olmasa da ilk seans sonrasında tüylerde azalma görülmektedir. Bu oran ortalama %20 civarında olup, herkes için aynı oranlar yakalanmaz.

Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

Kalıcılığı kişilerin hormonal yapısı ile etkili olabilmektedir. Şayet sizde hormonal bir sorun yoksa lazer epilasyon kalıcıdır ve sonuçları bilinir. Ancak sonuçların tahmin edildiği gibi alınabilmesi için uzman gözetiminde gerekli programa ve seanslara uymak gereklidir. Kalıcılık oranına her ne kadar süre zor verilsede ortalama %90 civarında başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Lazer epilasyon etkisi ne kadar sürer? yazımız hakkında soru, görüş ve önerilerinizi lütfen bizlerle aşağıdaki yorum bölümünden paylaşınız. Lazer epilasyon hakkında tüm merak edilenleri His Estetik uzmanlarına her zaman sorabilirsiniz.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.