lazer epilasyon kaç günde bir yapılmalı

Lazer Epilasyon Kaç Günde Bir Yapılmalı

Lazer epilasyon seans süreleri ve lazer epilasyon kaç günde bir yapılmalı sorusunun cevabı bir çok kişi tarafından merak edilmektedir. Seans süreleri için kesin net birşey söylemek çok doğru olmayacaktır. Kişilerin vücut yapıları ve lazer epilasyon yapılacak bölgeye göre seanslar 4-6, yüz bölgesi için ise ortalama 8-10 seans civarında sürmektedir. Kaç günde bir yapılması sorusuna ise ortalama bir yanıt vermek gerekirse seans aralıkları yüz bölgesi için 4 hafta vücut bölgeleri için ise 6-8 hafta aralığında yapılmaktadır.

Epilasyon Kaç Günde Bir Yapılmalı

Lazer epilasyon seansları öncesinde kıl ve tüy yapıları gözlemlenmekte ve ona göre bir seans planlaması yapılmaktadır. Ayrıca yine epilasyon seansları öncesinde genel kontrol, rötuş için ayrıca bir program yapılmaktadır. İnternet üzerinden epilasyon kaç günde bir yapılmalı sorusuna net bilgi yerine kesinlikle estetisyen gözetiminde buna karar verilmelidir. İnce tüy yapıları, sağlam kök yapısı olan tüyler, açık renkli tenler, koyu renkli tenler de farklılıklar görülebilmektedir.

buz lazer kaç gün arayla yapılır

Buz Lazer Kaç Gün Arayla Yapılır

Buz lazer epilasyon son yıllarda en fazla tercih edilen epilasyon çeşitleri arasında yer almaktadır. İstenmeyen tüy ve kıllar için etkili bir yöntem olan buz lazer kişinin kıl tipi ve özelliklerine göre seanslarda değişiklik göstermektedir. Her ne kadar uzman gözetiminden buz lazer gün aralıklarına karar verilecek olsa da yüz bölgesinde 4 hafta, vücut bölgesinde ise 6 hafta aralıklarla uygulama yapılmaktadır.

lazerden kaç gün sonra tüyler dökülür

Lazerden Kaç Gün Sonra Tüyler Dökülür

Lazer epilasyon kaç günde bir yapılmalı sorusundan sonra en çok merak edilen konu da lazerden kaç gün sonra tüyler dökülür konusudur. Her ne kadar kişiden kişiye göre, tüy ve cilt yapısına göre vede lazer methoduna göre değişkenlik gösterse de tüyler 2 hafta içerisinde dökülebilmektedir. Tüy dökülmesindeki gecikmeler kişinin kıl ve cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir.

Tüy ve kılların dökülmesi 2 hafta sonra başlarken bu süreç 3 hafta süresince devam edebilmektedir. Genelde kıllar ve tüyler bir anda dökülmez. Tüy dökülmesi olmuyorsa bu ullanılan cihazla ilgisi genelde olmaz ve yapmanız gereken lazer epilasyon hizmeti aldığınız yer ile görüşmeniz gerekliliğidir.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.