lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Sonuç Verir?

Lazer epilasyon yaptıracak kişilerin aklındaki ilk soru; “Lazer epilasyon kaç seansta kesin sonuç verir?” ve “Kaç seansta biter?” olmaktadır. Yazımızda sizlere seanslar hakkında ve süreçler hakkında bilgiler vermiş olacağız. Seansları ve süreyi etkileyen tüm faktörleri yazımız içerisinde bulabilirsiniz.

Öncelikle kısa bir cevap verelim sonrasında ise detaylarına geçelim. Lazer epilasyonun süresini ve kesin sonucunu belirgin şekilde etkileyen faktörler kişinin yaşı, kıl yapısı, ten yapısı, hormonal durumları ve alınacak seansların süresi ve kalitesidir.

Lazer Epilasyon Kaç Seansta Biter?

Her ne kadar genelde kişilerin talep ve isteklerine göre şekilleniyor olsa da epilasyonda kesin sonuç almak için öncelikle vücut için 6 ile 8 seans arasında lazer epilasyon yapılmalıdır. Yüz bölgesi için ise bu süreler 10-12 civarında olmalıdır.

İnce tüylere sahip kişilerde lazer epilasyon daha kısa sürede sonuç verebilmektedir. İnce tüylü yapıda olan kişiler 6 seansta başarılı olma ihtimali yüksektir. Sağlam kök kıl yapısına ve açık renkli tüylere sahip kişilerde seans süreleri daha uzayabilmekte ve daha geç sonuç alınabilmektedir.

İlk Seans Lazer Epilasyonda Sonuç Alınır mı?

Bir diğer bilinmesi gereken detay ise aslında lazer epilasyona başlandığı ilk seans itibari ile sonuçların alınmaya başladığıdır. Ortlama %20 civarında tüylerde azalma ilk seansın sonunda görülebilmektedir. Ancak bu belirtilen durumlar herkes için geçerli olmayabilir. İlk seanslarda başarı oranı yüksek olması durumunda bazı kişiler epilasyona ara verebilmektedir. Bu aslında pek önerilen bir durum değildir. Belirlenen seans sürelerini tamamlamak hedeflenen sonucun alınmasını sağlayacaktır.

Yaş Durumunun Lazer Epilasyon Kesin Sonucuna Etkisi

Erken yaşlarda yapılması düşünülen bir epilasyon başarılı bir şekilde sonuçlansa da hem erkek hem de kadınlarda ileriki yaşlarda kıl ve tüy artışı görülebilmektedir. Bu nedenle genç yaşlarda lazer epilasyon tüylerin ve kılların azlığından daha etkili sonuç verebilmektedir.

Hormonal Faktörlerin Lazer Epilasyona Etkisi

Kişilerdeki hormonal sorun ve dengesizlikler kıl yapılarına etki edebilmektedir. Hormonal faktörlerin kıl büyümesini ve kıl yoğunluğunu etkilediği bilinmektedir. Eğer lazer epilasyonda kesin sonuç almak istiyorsanız mutlaka tedavi sürecinden geçmelisiniz. Hormon dengesizliği yaşıyorsanız öncesinde tedavi alınması gerekebilir. Yinede en son kararı uzmanınızla birlikte verebilirsiniz.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.