Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü? Lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerden kurtulmak için en sık kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Kıl problemini kökten çözmesi nedeniyle bilhassa kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. Bikini bölgesi, bıyık bölgesi, koltuk altı bölgesi ve karın bölgesine uygulanabilen lazer epilasyon yöntemiyle kıl kökleri tahrip ediliyor ve kıl oluşumu engelleniyor. Ancak pek çok kişinin akılına takılan bir soru var. Lazer epilasyon kesin çözüm mü? Özellikle beyaz tenli ve sarışın bireyler bu sorunun cevabını merak ediyor. Lazer epilasyon kesin çözüm mü sorusunu cevabını sizler için araştırdık ve ayrıntılı bilgileri sizlere sunmaya çalıştık.

Lazer Epilasyon İşlemi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon İşlemi Nedir ve Nasıl Uygulanır? İlk olarak lazer epilasyon işleminin ne olduğu sorusunun cevabını sizlerle paylaşalım. Lazer epilasyon uygulamaları pek çok çeşidi kapsar. Diode buz lazer, alexandrite lazer ve ütüleme lazer epilasyon yöntemlerini bunlara örnek verebiliriz. Her bir uygulama kendi içinde farklılıklar gösterse de temel olarak uygulanışları aynıdır.

Kıl köklerini belirli dalga boylarında lazer dalgalar gönderilerek kıl kökleri kalıcı olarak tahribata uğratılır. Bu sayede kıl oluşumunun tekrarlaması engellenir. Ancak lazer epilasyon uygulamasının yapılabilmesi için kılların oluşum evresinde olması ve kullanılacak cihazların algılayabileceği kalınlık ve koyuluğa sahip olması gerekir. Bu nedenle uygulanacak olan işlemden kısa süre önce epilasyonun yapılacağı bölgenin jiletle alınması gerekir. Bu sayede kıl kökleri ve kıllar koyulaşır ve lazer işlemi daha etkili sonuç verir.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm

Lazer Epilasyon Kıl Problemini Tamamen Ortadan Kaldırır Mı?

Lazer epilasyon uygulamaları kalıcı çözümler olarak karşımıza çıksa da hiçbir zaman %100 etki sağladığı söylenemez. Uygulamanın etkinlik seviyesi şu etkenlere bağlıdır:

  • İşlemin uygulanacağı kişinin cilt tipi,
  • İşlemin uygulanacağı kişinin kıl tipi,
  • İşlemin düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi,

Bu gibi etkenler lazer epilasyonun etkili olmasında önemli faktörlerdir. Özellikle kıl tipi ve kıl rengi alınacak sonuçta fazlaca etkilidir. Koyu tenli ve koyu kıl kıl köküne sahip bireylerde cihazlar kıl köklerini daha rahat görebildiği için yüzde yüze yakın sonuç elde edilebilir. Ancak kızıl, turuncu veya açık sarı kıl köküne sahip bireylerde cihazlar kıl köklerini göremediği için istenilen sonuç elde edilemeyebilir.

Lazer epilasyon Konusunda her zaman son sistem cihazları kullanmamızın yanı sıra alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile garantili, kalıcı ve uygun fiyatlı hizmet sunuyoruz

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.