Lazer Epilasyon Lazer Epilasyon Fiyatları ve Kampanyalar His Estetik

Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon istenmeyen kıl kökünde ısı oluşturarak, kıl kökünü tahrip eder ve kalıcı olarak yok edilmesini  sağlar. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti  tarafından emilir  ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır. Diğer epilasyon çeşitleri ve uygulamalarına göre farklı olarak kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih sebebidir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin tercih edilmektedir. 

lazer epilasyonKıl kökleri işlevini tek seansta kaybetmez. Bu sebeple işlemin tekrarlanması gerekir. İşlemin kaç kez tekrar edileceği kıl yapısına göre belirlenir.

Seans süreleri uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterir. Uygulama aralıkları da vücut yapısı, hormonal denge ve cilt tipi farklılıklarından dolayı değişiklik gösterir. Ancak seans aralıkları genellikle 1 buçuk ay civarındadır.

Vitiligo, sedef gibi bazı deri hastalıkları olan bireylere, 18 yaş altındaki bireylere, uygulamadan önce solaryum ve güneşlenmeye bağlı yoğun bronzlaşma veya yanık gelişmiş hastalara, son 6 ay içerisinde akne tedavisi ilacı kullanan kişilere lazer epilasyon uygulaması yapılamaz.

ALEX LAZER EPİLASYON

Eski nesil lazer işlemlerde koyu tende epilasyon yapmak neredeyse mümkün değil iken geliştirilmiş Alex lazer epilasyon cihazı ile koyu tende ve hatta ince tüylerde dahi başarılı sonuçlar elde edilebiliyor.

Alex sistemini diğer lazer epilasyon çeşitleri içinde önceki teknolojilerden farklı ve etkin kılan en büyük özelliği; 3 boyutlu teknolojisiyle kılı tamamen tahrip edebilmesidir. Değişebilen başlık aparatı sayesinde artık kişiye özel hijyenik lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

  • Entegre soğuk hava sistemiyle konforlu epilasyon
  • Başlık büyüklüğü ile kısa süreli uygulama
  • Kişiye özel başlık aparatı ile HİJYENİK epilasyon
  • 610-1200 nm. dalga boyu aralığında etkili sonuç
  • Koyu tenlerde ve ince tüylerde etkin sonuç

BUZ LAZER EPİLASYON

Magic Eis; kıl köküne gerektiği  kadar ve doğru enerjiyi vermenizi sağlayan Dünya’nın en hızlı lazer epilasyon teknolojisidir. EIS başlık, acı hissini ve yan etki riskini minimum seviyeye çeker. Size etkili ve kolay lazer epilasyon fırsatı tanır. +SHR özelliği ciltte oluşabilecek yanma hissini neredeyse sıfıra indirger.

  • Özel atış tekniği sayesinde 4 mevsim epilasyon imkanı
  • Sqaure Pulse Technology özelliği sayesinde daha az acılı ve yanma riski minimum uygulama
  • 610-1200nm dalga boyu aralığı

Lazer Epilasyon Neden Tercih Edilmektedir?

Hem kadınlar hemde erkekler için estetik görünüm önemlidir. Bir çok kişide aşırı tüylenmeden oluşan sorunlar yaşanabilmektedir. Yaşam kalitesi ve estetik görünüm bir çok kişi için değer verilen bir olgudur. Hem kadınlarda hemde erkeklerde hormonal nedenler yada kullanılan çeşitli ilaçlar nedeni ile aşırı tüyelenme oluşabilmektedir. Yine bu aşırı tüylenmeden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biride Lazer epilasyon uygulamasıdır.

Aşırı tüy ve kıl sorunundan kurtulmak için bir çok kişi bireysel olarak çözümlerini kendileri üretebilmektedir. Bunlardan bazıları ağda, cımbız, ip, jilet, tüy dökücü kremler olarak bilinir. Ancak bu tür çözümler kıl ve tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlamamaktadır.

Lazer Epilasyon Vücut için Zararlı Mıdır?

Epilasyon sağlık yönünden zararı olmayan bir yöntemdir. Lazer epilasyon yönteminde amaç deri ve ter bezlerine zarar vermeden kıl köklerini hedef almaktır. Epilasyon uygulaması esnasında zarar oluşabilecek durumlar ancak epilasyon yapacak yerin hijyenik olmaması ve uygulamayı yapacak kişinin uzman olmaması ile yaşanabilir. Lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız öncelikle yapan kişilerin uzmanlığına ve yerin hijyen koşullarına mutlaka dikkat ediniz.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Dünyada bilinen ve uygulanan lazer epilasyon çeşitleri 3 çeşittir. Bunlar Alexandrite Lazer Epilasyon Yöntemi, Diode Lazer Epilasyon, ve Nd Yag Lazer Epilasyonudur. İstenilen en iyi neticenin alınması için lazer epilasyona doğru lazer tipi ile başlamak son deece önemlidir. Cilt yapınız, kıl yapınız uzmanlar tarafından değerlendirilir hangi lazer yönteminin uygun olduğu tespit edilir. Bu şekilde kişiye uygun lazer tipi seçilir ve beklenen başarı oranı artar ayrıca yan etki ihtimalleride ciddi oranda azalmış olur.

Alexandrite Lazer

Alexandrite yöntemi teknik özellikleri nedeni ile sadece açık renk ciltelere sahip olan kişilerde uygulanmaktadır. Cilt tenine yaklaşık 3cm mesafeden uygulanır ve 755nm dalga boyu atışları yapılmaktadır. Bu sayede ciltte ve uygulama yerinde her hangi bir iz bırakmamaktadır ve hijyen açısından da oldukça iyi sonuçlar vermektedir.

Alexandrite lazer epilasyonu açık tenli ciltelerde en iyi sonuçları verirken koyu tenli ciltlerde yan etki olasılığı artmaktadır. Ayrıca Alexandrite lazer yüz, boyun ve omuz gibi bölgelerde uygulanması halinde ince tüylerde artışa sebep olabilmektedir. Yüz, boyun ve omuz kısmında cilt açık tenli dahi olsa Alexandrite lazer önerilmemektedir.

Diode Lazer

İstenmeyen kıl ve tüylerin azalmasını amaçlayan bir diğer yöntemde dilde lazer yöntemidir. Dalga boyu ortalama 810nm-980nm arasında olduğundan ince tüylerin azalması ve giderilmesi için en etkili lazer yöntemidir. Diğer lazer tiplerine göre daha derine inen diode lazer epilasyon kıl bölgelerinde çok daha etkili olup koyu tenli ciltlerde bile rahatlıkla uygulanabilmektedir.

Diode lazer epilasyon cilde yakın mesafeden uygulanması nedeni ile uygulama yapılan yerin soğutulması için jel sürülmektedir. Çok kalın kıl köklerinde etkili olmadığı bilinmektedir.

Nd Yag Lazer

Diğer lazer yöntemlerine göre daha çok koyu cilt tenine sahip kişiler için geliştirilmiş diyebiliriz. Yine diğer lazer yöntemlerine göre nadir olarak tercih edilmektedir. Ağrılı ve acılı hissi nedeni ile çok dikkatle seçilmesi gerekmektedir. Ortalama dalga boyu 1064nm olduğundan daha yüksek enerji verilmesine neden olur.

Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tüm lazer epilasyon uygulama ve tipleri için önerilen epilasyon öncesinden 1 ay sürede ağda, epilatör, cımbız ve iple alma gibi işlem ve uygulamaların kişiler tartından yaptırılmamasıdır. Lazer epilasyonun çok daha iyi sonuçlar vermesi için kıl köklerinin yeteri kadar uzaması gerekmektedir.

1-2 ay öncesinden kişilerin solaryum ve bronzlaşma yaptırmaması önerilmektedir. Lazer epilasyon yaptırmadan önce kullanılmış olan ilaçlar varsa doktora bildirilmelidir. Cilt ve deri hastalıkları olan kişilerin mutlaka doktora bilgi vermesi gerekmektedir.

Diode Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

Diode buz lazer istenmeyen tüy problemini ortadan kaldıran bir lazer epilasyon türüdür. Dünya üzerinde en fazla tercih edilen ve uygulanan epilasyon türleri arasında yer alır.

Davamını oku »
Soprano Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Soprano Lazer Epilasyon

Soprano Buz Lazer İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en iyi yolu lazer epilasyon uygulamasıdır. Son dönemlerde oldukça meşhur olan lazer epilasyon uygulamaları kadın ve erkek

Davamını oku »
Ütüleme Lazer Nedir
Lazer Epilasyon

Ütüleme Lazer Nedir

Ütüleme Lazer Nedir? epilasyon veya diğer adıyla diode ütüleme lazer epilasyon en sık tercih edilen lazer epilasyon çeşitleri arasında yer alıyor. Hızlı etki vermesi ve

Davamını oku »
Hangi Lazer Daha İyi
Lazer Epilasyon

Hangi Lazer Daha İyi

Hangi Lazer Daha İyi İstenmeyen tüyler her zaman sorun oluşturmuştur. Bu durum yalnıza kadınlarda değil kıl yoğunluğu fazla olan erkek bireyler için de büyük bir

Davamını oku »
Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?
Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü? Lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerden kurtulmak için en sık kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Kıl problemini kökten çözmesi nedeniyle bilhassa

Davamını oku »
tüm vücut lazer epilasyon
Lazer Epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Vücudun göz bölgesi dışında kalan yerleri için Tüm vücut lazer epilasyon yapılabilmektedir. Kişisel olarak vücudunuzun farklı bölgelerine farklı lazer çeşitleri ile uygulama yapılabilmektedir. Bunun için

Davamını oku »
Alexandrite Lazer Epilasyon
Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Açık ten ve koyu renkli kıl yapılarına sahip kişiler için en uygun yöntemlerden biri alexandrite lazer epilasyon uygulamasıdır. 755NM dalga boyunda ışık üretmesi ile kıl

Davamını oku »