Diode Lazer Epilasyon

Diode Lazer Epilasyon

Diode buz lazer istenmeyen tüy problemini ortadan kaldıran bir lazer epilasyon türüdür. Dünya üzerinde en fazla tercih edilen ve uygulanan epilasyon türleri arasında yer alır. Bilhassa açık kıl rengine sahip ve koyu tenli bireylerde tercih edilir. 810 mm dalga boyu kullanılarak gerçekleştirilen diode lazer epilasyon uygulaması sayesinde normal lazer epilasyon cihazlarının görmediği kıl kökleri ortadan kaldırılır.

Diode buz lazer epilasyon uygulaması koyu kıl kökleri için tercih edilmez. Açık kıl rengine sahip koyu tenli bireylerde daha kesin sonuçlar verir ve bu bireyler için kullanımı daha sağlıklıdır. Bu lazer epilasyon yönteminde kullanılan soğutucu başlık acısız lazer epilasyon imkânı sunar. Ancak kıl yoğunluğu fazla olan bireylerde acı hissi meydana gelebilir. Sizler için bu yazımızda diode buz lazer nedir, alexandrite lazer epilasyon uygulaması nedir, alexandrite ve diode lazer epilasyon yöntemleri arasında farklar nelerdir, ayrıntılı şekilde açıkladık.

Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir?

Alexandrite lazer epilasyon en sık kullanılan lazer epilasyon uygulaması olarak bilinir. Neredeyse pek çok güzellik merkezi, kuaför ya da epilasyon merkezinde alexandrite lazer epilasyon yöntemi uygulanır. Oldukça başarılı olan lazer epilasyon uygulamaları arasında yer alan alexandrite lazer epilasyon uygulaması sayesinde istenmeyen tüy problemi büyük ölçüde ortadan kaldırılabilmektedir. Alanının en iyi güzellik uzmanları tarafından uygulanan alexandrite lazer epilasyon sayesinde istenmeyen tüylerinizden en hızlı ve en sağlıklı şekilde kurtulabilirsiniz.

Diode Buz Lazer ve Alexandrite Lazer Arasındaki Farklar

Diode Buz Lazer ve Alexandrite Lazer Arasındaki Farklar Nelerdir?

Diode buz lazer ve Alexandrite lazer epilasyon yöntemleri sıklıkla kullanılan epilasyon yöntemleridir. Ancak iki epilasyon yöntemi arasında çeşitli farklar bulunur. Bu farkla bireylerin tercihlerinde etkilidir. Diode buz lazer ve Alexandrite Lazer arasındaki farkları şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Diode lazer açık kıl rengi ve koyu tenli bireylerde tercih edilirken Alexandrite lazer koyu kıl rengine sahip bireylerde tercih edilir.
 • Her iki yöntemde de acı hissetme durumu kıl yoğunluğuna bağlıdır. Ancak diode buz lazer yöntemi Alexandrite lazer yöntemine oranla daha acılı olabilmektedir.

Her iki yöntemde merkezimizde uygulanmaktadır. Eğitimli ve uzman personelimiz tarafından cilt tipinize en uygun yöntem önerilir. Hijyenik bir ortamda, mahremiyetinize ehemmiyet gösterilerek titiz çalışmalarla uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Covid-19 döneminde herkesin fiyat arttırdığı fakat bizim de tam tersi fiyatlara indirim uygulamaya devam ediyoruz.  Detaylı fiyat almak isterseniz Lazer Epilasyon Fiyatları konusunda sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Soprano Lazer Epilasyon

Soprano Lazer Epilasyon

Soprano Buz Lazer İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en iyi yolu lazer epilasyon uygulamasıdır. Son dönemlerde oldukça meşhur olan lazer epilasyon uygulamaları kadın ve erkek bireylere istenmeyen tüylerden kalıcı ve sorunsuz şekilde kurtulma garantisi sunuyor. Lazer epilasyon yöntemleri arasında en fazla tercih edileniyse buz lazer epilasyon uygulaması.

Soprano buz lazer cihazıyla gerçekleştirilen uygulamalar sizlere istenmeyen tüylerden kalıcı şekilde kurtulmanın yanı sıra acısız lazer işlemi de sunuyor. Buz lazer cihazları arasında en son model cihaz olarak karşımıza çıkan soprano buz lazer cihazıyla sizlere kalıcı çözüm sunuyor. Lazer epilasyon konusunda uzman ve uzun yıllar tecrübeye sahip profesyonel ekibimiz tarafından, son teknoloji soprano buz lazer cihazıyla epilasyon uygulamasını sorunsuz gerçekleştiriyoruz. Acısız ve kısa sürede çözüme kavuşmak için ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Soprano Buz Lazerin Sağladığı Avantajlar Nelerdir

Soprano Buz Lazerin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Lazer epilasyon uygulamalarında kullanılmak üzere üretilmiş pek çok cihaz bulunuyor. Ancak bu cihazların hepsi güvenilir ve kaliteli cihazlar değil. Lazer epilasyon işlemlerinden tam ve verimli sonuçlar elde edebilmek için kaliteli ve son teknoloji cihazların tercih edilmesi gerekiyor. Böylelikle hem sağlıklı hem de sorunsuz şekilde istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Soprano buz lazer cihazıysa son dönemlerin en kaliteli cihazı olarak karşımıza çıkıyor. Sağladığı avantajlarsa şu şekilde:

 • 6 farklı cilt tipine uygun ve ayarlanabilir özelliğe sahiptir. Bu sayede hassas cilt tipine sahip bireylerde de kolaylıkla kullanılabilir.
 • Yılın her mevsimi kolaylıkla ve sorunsuzca uygulanabilir,
 • Çok az bir zaman zarfı içinde uygulama gerçekleştirilir ve maksimum verim sağlanır.

Hızlı ve Etkili Çözümlerle İstenmeyen Tüylerinizden Kurtulun

Hızlı ve Etkili Çözümlerle İstenmeyen Tüylerinizden Kurtulun İstenmeyen tüyler yalnızca kadınların değil, aynı zamanda erkeklerinde en büyük problemleri arasında yer alıyor. Özellikle göbek ve göğüs bölgesinde oluşan kıl yoğunluğu erkekleri de oldukça rahatsız ediyor. Hızlı ve etkili çözümleri sizlere sunan uzman ekibimizle özellikle yaz aylarında büyük bir sorun teşkil eden istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Soprano buz lazer cihazıyla acısız ve hızlı etki gösteren uygulama sayesinde kıl oluşumunu tamamen yok edebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, sağlığınızı ve memnuniyetinizi ön plana alan çalışma prensibimizle hızlı ve etkili çözümleri sizlere sunuyoruz.

Her zaman garantili ve kalıcı çözümler için hizmetlerimizin arasında Lazer epilasyon en çok hizmet verdiğimiz hizmetler arasında yer almaktadır. Daha fazla bilgi almak isterseniz buraya bırakıyoruz.

Bikini Lazer Nedir? Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Nedir? Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Nedir? Nasıl Yapılır? Bikini bölgesinde çıkan tüyler pek çok kadın için sorun teşkil ediyor. Bilhassa tatil döneminin geldiği yaz aylarında bu sorun daha da elzem hale geliyor. Bikini bölgesindeki tüylerden kurtulmak için pek çok kişi jilet, tüy dökücü krem ya da ağda gibi yöntemlere başvuruyor. Bu yöntemlerin uygulanmasıysa bikini bölgesine büyük zarar veriyor.

Bikini bölgesinde bulunan sivilce ya da siğil gibi oluşumların jilet veya ağdayla zarar görmesi yara oluşması ve bu yaraların mikrop kapmasına neden olabiliyor. Tüy dökücü krem kullanımıysa kıl köklerinin kalınlaşması veya fazlalaşmasına sebep olabiliyor. Bikini bölgesindeki tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en kolay ve en sağlıklı yoluysa lazer epilasyon uygulamaları. Bikini lazer bu amaçla uygulanan lazer epilasyon çeşitlerinden bir tanesidir.

Standart lazer epilasyon uygulamalarından temel olarak pek farklılığı bulunmaz. Ancak uygulanacak bölge itibariyle dikkatli ve titiz bir şekilde uygulanması gerekir. Sizler için bu yazımızda bikini lazer nedir nasıl yapılır ayrıntılı olarak anlattık.

Bikini Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır?

Bikini Lazer Uygulaması Nasıl Yapılır? Bikini lazer uygulamasının yapılışıyla normal lazer epilasyon yöntemleri arasında çok büyük farklar bulunmaz. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi bikini bölgesine uygulanacak olan işlemler için büyük titizlik gerekiyor. Zira vücudun en hassas bölgeleri arasında yer alan bikini bölgesinde bulunan cilt çok ince ve hassastır. Cildin tahriş edilmemesine ve zarar görmemesine dikkat edilmesi gerekiyor. Bikini lazer uygulaması şu şekilde gerçekleştirilir:

 • Uygulamanın yapacağı kişi uygulamadan birkaç gün önce jilet yardımıyla bikini bölgesini temizler. Temizlik sonrasında kıl uçları cilt yüzeyinde belirgin hal alana kadar beklenir. Ardından uygulama gerçekleştirilir.
 • Lazer epilasyon aracı cilt yüzeyine çıkmış kıllara tutulur. Belirli bir mesafeden lazer atma işlemi uygulanır. Lazer atma işlemi kıl köklerinde bulunan folikül hücrelerinin yok edilmesini sağlar.
 • Kıl problemi tamamen ortadan kalkana kadar belirli seans aralıklarıyla lazer epilasyon işlemi uygulanır.

Bazı bireyler lazer epilasyon işlemi esnasında acı hissi yaşamazken bazı bireyler kıl yoğunluklarının fazla olması nedeniyle acı hissi yaşayabilirler. Ancak acı hissini en aza indirmek amacıyla işlem öncesinde işlemin uygulanacağı bölgeye buz uygulaması yapılır.

Yaz ayına şimdiden hazırlık yapmak isterseniz, 2021 model son sistem buz lazer cihazımız ile bikini bölgesi bitiş garantili ve %20 indirimli fiyat teklifi almak için hisestetik iletişim sayfamızdan bizlere ulaşıp fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Ütüleme Lazer Nedir

Ütüleme Lazer Nedir

Ütüleme Lazer Nedir? epilasyon veya diğer adıyla diode ütüleme lazer epilasyon en sık tercih edilen lazer epilasyon çeşitleri arasında yer alıyor. Hızlı etki vermesi ve istenmeyen tüy problemine büyük oranda çözüm sunması tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Diğer yandan uygulanacak lazer dalgalarının boyutunun kişinin cilt tipine göre ayarlanabilir olması sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Ütüleme lazer epilasyon yönteminde kullanılan cihazların diğer epilasyon çeşitlerinde kullanılan cihazlara oranla yanık oluşturma ihtimalinin daha az olması nedeniyle daha sağlıklı bir lazer epilasyon uygulama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Yılın her mevsimi rahatlıkla uygulanabilen bir yöntem olması da bireylere kolaylık sağlayan bir diğer avantajı. Sizler için ütüleme lazer nedir, nasıl uygulanır gibi soruların yanıtlarını ayrıntılı olarak verdik.

Ütüleme Lazer Nasıl Uygulanır?

Ütüleme Lazer Nasıl Uygulanır?

Ütüleme Lazer Nasıl Uygulanır? Ütüleme lazer epilasyon uygulaması minimum ağrı ve maksimum çözüm sunmasıyla sıklıkla tercih ediliyor. Ütüleme lazer epilasyon işleminin kolay uygulanabilir olması işlemin gerçekleştirileceği kişiye konforlu bir işlem sunuyor. Ütüleme lazer epilasyon uygulaması şu şekilde gerçekleştiriliyor:

 • Ütüleme lazer epilasyon uygulamasından maksimum verimin sağlanabilmesi için kılların büyüme evresinde işlemin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle standart lazer epilasyon uygulamalarında olduğu gibi birkaç gün önceden bikini bölgesinin jilet yardımıyla temizlenmesi gerekiyor. Kıl uçlarının belirginleşmeye başlamasıyla beraber lazer epilasyon işlemi gerçekleştirilmeye başlanıyor.
 • İşleme başlamadan önce uygulanacak lazerin dalga boyu kişinin kıl ve vücut tipine göre ayarlanıyor. Bu aralık genellikle 800 ve 950 nm arasında değişiklik gösteriyor.
 • Ardından lazer epilasyon başlığı işlem yapılacak bölgede masaj aleti şeklinde gezdiriliyor. Sahip olduğu soğutucu başlık sayesinde acıyı minimuma indiriyor ve kişilerde masaj etkisi yaratıyor.
 • Uygulamanın yapıldığı kişinin vücut tipi, kıl tipi ve kıl kökü yoğunluğuna göre 5-8 seans arasında istenmeyen tüy problemi tamama yakın ortadan kalkmış oluyor.

Ütüleme Lazer Epilasyon Faydaları

Ütüleme Lazer Epilasyon Faydaları

Ütüleme Lazer Epilasyon Faydaları uygulanacak kişilere sunmuş olduğu faydaların başında minimum acı hissi geliyor. Soğutucu başlığı ve cihazın vücut hassasiyetine göre ayarlanabilir olması acı hissini en aza indirgiyor. Kıl köklerini tahrip ederek tekrar oluşumlarını engelliyor. Oldukça konforlu bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor.

Son sistem cihazlarımız ile Sağlıklı ve kalıcı çözümler için Lazer epilasyon hizmetimizi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Arkadaşınız ile birlikte gelirseniz %20 indirim kazanabilirsiniz.

Thulium Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? Thulium lazer bir çeşit cilt lekesi temizleme yöntemidir. Oldukça kolay ve acısız bir yöntem olması nedeniyle cilt leke tedavilerinde en fazla tercih edilenlerden bir tanesidir. Cildin 1 mm’lik altına kadar inerek lekelerin tedavisi edilmesini sağlar. Yeni nesil fraksiyonel lazer cihazları kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi sayesinde güneş lekeleri ya da yaşlılık lekeleri gibi cildi yaşlı ve estetik göstermeyen lekelerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Tek seanslık uygulamayla gerçekleştirilebilen bu tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine göre daha avantajlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Thulium lazer nedir? Nasıl uygulanır ya da avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını ayrıntılı şekilde yazımızda bulabilirsiniz.

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır? Thulim lazer uygulaması gerçekleştirilirken ilk olarak cildin temizlenmesi sağlanır. Thulim lazer uygulaması acısız bir işlem olduğu için herhangi bir anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmaz. Doğrudan lazer işlemi gerçekleştirilmeye başlanır. Cilt üzerinde küçük ve ince kanallar açılır. Böylelikle cildin yenilenmesi sağlanır. İşlem esnasından açılan mikron kanallar sayesinde cilde uygulanan kremler ve serumlar daha etkili şekilde emilim sağlar.

Thulium lazer uygulaması gerçekleştirildikten sonra cildin kendini yenilemesi ve cilt bakımının tamamlanması amacıyla çeşitli özel serum ve kremler cilt tabakasına uygulanır. Gerçekleştirilen lazer uygulaması sayesinde uygulanan serum ve kremler cildin en alt tabakasına dahi derinlemesine nüfus eder. Bu durum cildin doku oluşumunu desteklemenin yanı sıra cilde ışıltılı ve canlı bir görüntü kazandırır.

Thulium Lazer Nedir

Thulium Lazer Uygulamasının Avantajları

Thulium lazer uygulamasının diğer lazer uygulamalarına karşı çok fazla avantajı bulunuyor. Thulium lazer uygulamasının sağladığı avantajları şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Yaşlılık lekesi, güneş lekesi ya da sivilce lekesi gibi leke türlerinin ortadan kaldırılmasını sağlar.
 • Cilde açılan mikron kanallar sayesinde uygulanan krem veya serumların cilde derinlemesine nüfus etmesini sağlar,
 • Cilde acı vermeyen bir uygulama çeşididir. Bu nedenle anestezi işlemi uygulanması gerekmez.
 • Thulium lazer uygulaması acısız olmasının yanı sıra hızlı uygulanabilen ve bu sayede hızlı sonuçlar alınabilen bir işlemdir.
 • Thulim lazer uygulamasının bir diğer avantajıysa uygulamanın çok kısa sürmesidir. Tek seanslık uygulamalarla cilt lekelerinin giderilmesi ve cildin ışıltılı bir görüntü kazanması sağlanır.

Alanında Uzman kadromuz ile lazer epilasyon hizmetini profesyonel şekilde uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Detaylıca incelemek isterseniz linki bırakıyoruz.

Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mi?

Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mi?

Alexandrite Lazer Mi Buz Lazer Mi? Günümüzde pek çok kişi istenmeyen tüylerinden mustarip. Sürekli olarak ağda ya da jilet kullanmak zorunda kalan bireyler daha kesin ve kalıcı çözümlerin arayışı içinde. Lazer epilasyon tam bu noktada bireylere kesin ve kalıcı çözümler sunuyor. Günümüzde pek çok çeşit lazer epilasyon uygulaması bulunuyor. Bunlardan iki tanesi ise alexandrite lazer ve buz lazer uygulamaları. İki uygulama da kendi içinde benzerlik gösterse de temel farklılıkları bulunuyor.

Lazer epilasyona uygulaması yaptırmak isteyen birçok kişiyse hangi uygulama çeşidinden faydalanacağı konusunda kararsız. Bu nedenle alexandrite lazer mi buz lazer mi sorusu birçok kişinin zihnini kurcalıyor. Sizler için ayrıntılı olarak alexandrite lazer nedir, buz lazer nedir ve alexandrite lazer mi buz lazer mi sorularının cevaplarını vermeye çalıştık. Sorularınızın cevabını ayrıntılı olarak yazımızın alt başlıklarında bulabilirsiniz.

Alexandrite Lazer Nedir?

Alexandrite Lazer Nedir?

Alexandrite lazer uygulaması dünya üzerinde en fazla kullanılan ve bireylerin en fazla tercih ettiği lazer uygulamaları arasında ilk sırada yer alıyor. Soğutucu özelliğe sahip cihazlar kullanılarak yapılan alexandrite lazer uygulamasının en büyük avantajı acı hissinin minimuma indirgenebilmesidir. Soğutucu başlığı sayesinde lazer uygulamasının yapılacağı bölge soğutulur ve uyuşturulur. Bu sayede işlemin uygulanacağı kişi minimum acı hissi yaşar. Ardından kıl kökleri yakılır ve tahrip olması sağlanır. Bu sayede kıl oluşumun tekrarlaması engellenir. Sonuç olaraksa istenmeyen tüy problemi ortadan kaldırılmış olur. Uygulama süresi kişinin cilt tipine ve kıl köklerinin yoğunluğuna bağlı olarak değişiklik gösterebilir.

Buz Lazer Nedir?

Buz Lazer Nedir? Buz lazer uygulaması soğutucu özelliğe sahip, acısız lazer epilasyon yöntemleri arasında bulunuyor. 3 farklı lazer epilasyon cihazının başlığı tek cihazda bir araya getirilerek oluşturmuştur. Uygulamanın yapılacağı bölge geniş bir alanı kapsıyor. Masaj aletine benzer başlığı sayesinde uygulanacak kişide masaj hissiyatı uyandırarak konforlu bir epilasyon süreci sağlıyor.

Hangi Epilasyon İşlemi Daha İyi?

Hangi Epilasyon İşlemi Daha İyi? Hangi epilasyon uygulamasının daha iyi olduğu kişiye göre değişmektedir. Bu durum kişinin kıl yapısına göre belirlenmektedir. Özellikle kıl kökleri siyah ve belirgin olan kişiler için alexandrite lazer uygulaması daha sağlıklı ve konforludur. Ancak kıl kökleri beyaz, kızıl ya da turuncu olan bireyler için buz lazer uygulaması daha avantajlıdır. Her iki uygulamada da soğutma işlemi uygulandığı için acısızdır.

Lazer Epilasyon hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz, hizmetlerimizi inceleyebilirsiniz.

Hangi Lazer Daha İyi

Hangi Lazer Daha İyi

Hangi Lazer Daha İyi İstenmeyen tüyler her zaman sorun oluşturmuştur. Bu durum yalnıza kadınlarda değil kıl yoğunluğu fazla olan erkek bireyler için de büyük bir problem haline geliyor. Bilhassa yaz aylarında bikini bölgesi, koltuk altı, karın, bacak ve omuz bölgelerinde çıkan kıllar bireyleri rahatsız ediyor. Devamlı olarak ağda, jilet ya da tüy dökücü krem kullanmaksa kıl köklerinin daha fazla artmasına ve problemin daha da büyümesine yol açıyor.

Özellikle hassas cilde sahip bireylerde ağda ve jilet kullanımı uygulanan bölgede tahrişe neden olurken tüy dökücü krem kullanımı alerji ve kaşıntıya neden olabiliyor. Bu gibi durumlarda kişiler kalıcı çözümler arıyor. Lazer epilasyon uygulamaları kıl problemini kalıcı olarak ortadan kaldırmanın yöntemleri arasında yer alıyor. Ama onlarca farklı lazer epilasyon uygulaması bulunuyor. Kullanıcılar hangi lazer daha iyisorusunun yanıtlarını arıyor. Sizler için hangi lazer daha iyi sorusunun cevabını bu yazımızda yanıtladık.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Hangi lazer daha iyi sorusunun yanıtını vermeden önce lazer epilasyon nedir ve nasıl uygulanır sorusunu yanıtlamamız gerekiyor. Lazer epilasyon kıl köklerinin kalıcı şekilde tahrip edilmesini ve bu sayede kıl oluşumunu engeller. Lazer epilasyondan daha verimli sonuç alınabilmesi içinse anagen dediğimiz kılların ilk oluşmaya başladığı evrede uygulanması gerekmektedir. Uygulanacak bölgedeki kıl kökleri bu sayede tahribata uğratılarak tekrar oluşumu engellenir. Ancak kıl köklerinin oluşum evresi ve süresi her zaman aynı olmadığı için işlem tek seansta tamamlanamaz. Genel olarak lazer epilasyon uygulamaları 5-8 seans arasında tamamlanırken bu süre kıl yoğunluğuna bağlı olarak 12 seansa kadar çıkabilmektedir.

En İyi Lazer Uygulaması Hangisi?

En İyi Lazer Uygulaması Hangisi?

En İyi Lazer Uygulaması Hangisi? Pek çok çeşit lazer epilasyon uygulaması bulunuyor. Bunlardan hangisinin en iyi lazer epilasyon uygulaması olduğuysa kişiden kişiye değişiklik gösteriyor. Kişilerin lazer epilasyon uygulamasını seçimi gerçekleştirirken şunlara dikkat etmesi gerekiyor:

 • Vücut tipi
 • Kıl tipi
 • Kıl yoğunluğu

Bu üç faktör kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Örnek verecek olursak açık ten rengine, ancak koyu kıl köklerine sahip bireyler için alexandrite lazer epilasyon uygulaması önerilir. Bunun tam tersi olarak koyu ten rengi ve açık köklerine sahip bireyler içinse diode buz lazer epilasyon uygulaması önerilmektedir.

Lazer epilasyon konusunda bizden hisestetik randevu almak isterseniz. Bizi istediğiniz zaman arayabilir veya sitemizdeki formu doldurarak size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü?

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm Mü? Lazer epilasyon yöntemi istenmeyen tüylerden kurtulmak için en sık kullanılan yöntemler arasında yer alıyor. Kıl problemini kökten çözmesi nedeniyle bilhassa kadınlar tarafından çok tercih ediliyor. Bikini bölgesi, bıyık bölgesi, koltuk altı bölgesi ve karın bölgesine uygulanabilen lazer epilasyon yöntemiyle kıl kökleri tahrip ediliyor ve kıl oluşumu engelleniyor. Ancak pek çok kişinin akılına takılan bir soru var. Lazer epilasyon kesin çözüm mü? Özellikle beyaz tenli ve sarışın bireyler bu sorunun cevabını merak ediyor. Lazer epilasyon kesin çözüm mü sorusunu cevabını sizler için araştırdık ve ayrıntılı bilgileri sizlere sunmaya çalıştık.

Lazer Epilasyon İşlemi Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Lazer Epilasyon İşlemi Nedir ve Nasıl Uygulanır? İlk olarak lazer epilasyon işleminin ne olduğu sorusunun cevabını sizlerle paylaşalım. Lazer epilasyon uygulamaları pek çok çeşidi kapsar. Diode buz lazer, alexandrite lazer ve ütüleme lazer epilasyon yöntemlerini bunlara örnek verebiliriz. Her bir uygulama kendi içinde farklılıklar gösterse de temel olarak uygulanışları aynıdır.

Kıl köklerini belirli dalga boylarında lazer dalgalar gönderilerek kıl kökleri kalıcı olarak tahribata uğratılır. Bu sayede kıl oluşumunun tekrarlaması engellenir. Ancak lazer epilasyon uygulamasının yapılabilmesi için kılların oluşum evresinde olması ve kullanılacak cihazların algılayabileceği kalınlık ve koyuluğa sahip olması gerekir. Bu nedenle uygulanacak olan işlemden kısa süre önce epilasyonun yapılacağı bölgenin jiletle alınması gerekir. Bu sayede kıl kökleri ve kıllar koyulaşır ve lazer işlemi daha etkili sonuç verir.

Lazer Epilasyon Kesin Çözüm

Lazer Epilasyon Kıl Problemini Tamamen Ortadan Kaldırır Mı?

Lazer epilasyon uygulamaları kalıcı çözümler olarak karşımıza çıksa da hiçbir zaman %100 etki sağladığı söylenemez. Uygulamanın etkinlik seviyesi şu etkenlere bağlıdır:

 • İşlemin uygulanacağı kişinin cilt tipi,
 • İşlemin uygulanacağı kişinin kıl tipi,
 • İşlemin düzenli aralıklarla gerçekleştirilmesi,

Bu gibi etkenler lazer epilasyonun etkili olmasında önemli faktörlerdir. Özellikle kıl tipi ve kıl rengi alınacak sonuçta fazlaca etkilidir. Koyu tenli ve koyu kıl kıl köküne sahip bireylerde cihazlar kıl köklerini daha rahat görebildiği için yüzde yüze yakın sonuç elde edilebilir. Ancak kızıl, turuncu veya açık sarı kıl köküne sahip bireylerde cihazlar kıl köklerini göremediği için istenilen sonuç elde edilemeyebilir.

Lazer epilasyon Konusunda her zaman son sistem cihazları kullanmamızın yanı sıra alanında uzmanlaşmış ekibimiz ile garantili, kalıcı ve uygun fiyatlı hizmet sunuyoruz

tüm vücut lazer epilasyon

Tüm Vücut Lazer Epilasyon

Vücudun göz bölgesi dışında kalan yerleri için Tüm vücut lazer epilasyon yapılabilmektedir. Kişisel olarak vücudunuzun farklı bölgelerine farklı lazer çeşitleri ile uygulama yapılabilmektedir. Bunun için doktorunuz yada estetisyeniniz ile uygulama öncesinde mutlaka görüşmeli ve analiz yapılmalıdır. Bireysel olarak talebiniz her ne kadar değerli olsa da kıl kök yapıları incelenmesi gerekebilir. Tek tek vücudun lazer epilasyon yapılabilecek yerlerini aşağıda sizler için detaylandırdık. Cilt bakım uzmanı His Estetik’le kalın.

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin en çok ilgilendiği bölge koltuk altıdır diyebiliriz. Koltuk altı lazer uygulamasında başarı oranına oldukça yüksek olması ve bu bölgenin kişilerin hayat kalite standartını düşürmesi seçinde etkili olmaktadır. Tüm vücut lazer epilasyon yaptırmak isteyenler genelde öncelik olarak koltuk altını isteyebilmektedir. En çok tedirgin olunan konuda koltuk altı lenf bezleridir ki lazerin lenf bezlerine olumsuz bir etkisi olmamaktadır.

Vücut Genital Bölge Lazer Epilasyon

Lazer epilasyon için bir diğer fazla istek bölgede genital bölgedir. Başarı oranı neredeyse en yüksek olan lazer uygulamalarından biridir. Cilt altına inen bir uygulama olmadığı için cilde zarar verme olasılığı nedeyse yoktur. Yumurtalık için zararı olur mu sorunu sıkça gelsede lazer epilasyon yaptıranlar bu konuda bir olumsuzluk alınmamıştır. Lazer çeşitleri önceki yıllara göre farklılık göstermektedir. gelişen teknoloji ile daha nitelikli ve kaliteli lazer cihazları üretilmiş olup ağrısız ve sızısız yaşadığınız sorundan kurtulmanız mümkündür.

İstanbul Lazer epilasyon fiyatları estetik merkezlerinde oldukça farklılık göstermektedir. Bu nedenle tercihlerinizde aceleci olmadan bir kaç farklı ön görüşme yapmanız faydanıza olacaktır. Her epilasyon merkezi tüm vücut için epilasyon yapamayabilir. Bu nedenle ziyaret öncesinde telefonla önden görüşme yapmanız ve bilgi almanız sizlere zaman kazandıracaktır.

Vücut Lazer Epilasyon Hangi Bölgeleri Kapsar

Koltuk altı, genital bölge, bacaklar, kollar dahil olup yüz hariçtir. Genelde yüzün kapsam dışında bırakılması bu bölgede aşırı kıl ve tüylenme olmamasıdır diyebiliriz. Yine lazer epilasyon yaptırmak istediğiniz estetik merkezi ile veya doktorunuz ile görüşmeniz daha doğru olacaktır.

Tüm Vücut Lazer Epilasyon ve cilt bakımı için His Estetik merkezimize telefon ile ulaşabilir ve daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Uzman estetisyenlerimiz sizlere tüm bilgilendirmeleri yapacaktır.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon

Açık ten ve koyu renkli kıl yapılarına sahip kişiler için en uygun yöntemlerden biri alexandrite lazer epilasyon uygulamasıdır. 755NM dalga boyunda ışık üretmesi ile kıl gövdesine direk olarak etki edebilmektedir. 3boyutlu cihaz teknolojine sahip olması ile kılı tamamen tahrip edebilen en gelişmiş yöntemlerden biridir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Kimlere Önerilir

Her ne kadar her türlü kıl yapısında ve cilt teninde başarılı olsa da Alexandrite lazer epilasyon yaptırmadan önce estetisyen yada doktorunuzla hangi lazer epilasyonun tercih edileceğine karar verilmelidir. 755nm dalga boyu ile oldukça etkili bir lazer uygulaması olan alexandrite son yıllarda bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Ülkemizdeki estetik merkezlerinin çoğunda alex lazer yöntemi kullanılmaktadır.

Alexandrite lazer İstanbul

His Estetik merkezi olarak İstanbul ilimizde her bölgeden alexandrite lazer epilasyon yaptıran kullanıcılara sahibiz. Estetik merkezimizde alanında uzman estetisyenler eşliğinde hem cilt yapınıza hemde kıl yapınıza en uygun epilasyon çözümlerini sunmaktayız. Her ne kadar şimdilik İstanbul Andolu yakası Pendik ilçesinde estetik merkezimiz bulunuyor olsada oldukça geniş bir bölgeden talep almaktayız.

Alexandrite lazer mi buz lazer mi

Buz lazer epilasyon yöntemi diode dalga boyuna sahip olan bir sistemdir. Alexandirite lazer epilasyon yöntemine göre kıla renk veren melanin pigmenti tarafından daha düşük bir ordanda emme gerçekleşmektedir. Bu nedenle buz lazer koyu tenli kişilerde çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Buz lazer koyu renk, bronz renk dahil bir çok ten rengi ile daha uyumlu olması Alexandrite lazer epilasyona göre avantaj sağlamaktadır.

Buz lazer epilasyon uygulaması öncesinde ve sonrasında 1 hafta güneşe çıkmamak yeterli oluyorken Alex lazerde önerilen süre minimum 1 ay civarındadır. Alexandrite lazerde ciltte yanıkların oluşmaması için cilt renginin açılması beklenmektedir.

Alexandrite lazer mi buz lazer mi sorusunun daha detaylı cevabı ve merak ettikleriniz için lütfen his estetik merkezimizdeki estetisyen uzmanlarımızı arayıp bilgi alınız.

Alexandrite Lazer Sonrası

 • Güneş ışınlarından korunmaya özen gösteriniz. 30 ve üstü faktör güneş koruyucusu kullanın.
 • Lazer yapılan bölgeye nemlendirici krem sürebilirsiniz.
 • 24 saat içersinde lazer uygulanan bölgeye sıcak su değdirmeyiniz.
 • Eğer ağrınız varsa beze sarılarak buz tedavisi uygulayabilirsiniz.
 • Bölgeye traş uygulaması yapmayınız.
 • Tüy dökücü kremler veya ağda kullanımı yapmayınız
 • Oluşabilecek kızarıklıklarda endişe etmeyiniz 3-4 saat sonrasında geçmektedir.
 • Lazer epilasyon uygulaması sonrasında 2-3 gün civarıdan spor ve egzersiz yapmamanız önerilmektedir.
 • Bölgeye nazik davranıp, kaşımamalısınız.