Diyet ve yapılan sporlara rağmen bazı yağ dokularından kurtulmak mümkün olmamaktadır. Bu yağ dokuları o bölgeye yerleşmişlerdir. Lokal olarak yerleşen yağ dokularından herhangi bir cerrahi mücadele gerektirmeden kurtulmak mümkündür. Bu yöntemlerden biride soğuk lipoliz yöntemidir. FDA onaylı bir yöntemdir.

soğuk lipoliz

Soğuk lipoliz yöntemi aslında yağ dondurma işlemi anlamına gelmektedir. Kısa bir süre içinde bölgesel olarak zayıflayabileceğiniz ve başarı oranı yüksek bir yöntemdir. Bu yöntemde derinin altında bulunan yağ hücreleri kontrollü bir şekilde soğutulması sağlanır. Soğutulan yağ hücreleri lipoliz ile dondurulur. Donan yağ hücreleri kısa bir süre içinde vücut bu hücreleri işler. İşlenen yağ hücreleri ve ölü yağ hücreleri vücuttan dışarı atılır.

Hamile değil ve soğuğa alerjisi olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Uygulaması

Her kişinin kendine özel bir yağ metabolizması bulunmaktadır. Kimi kişilerin hızlı kimi kişilerin yavaş çalışır. İlk önce bölgesel olarak zayıflayacağınız bölgeler incelenmekte ve ihtiyaç duyulan tedavi belirlenmektedir. Kişiden kişiye yağ miktarı değişiklik gösterdiği için tedavi planında da değişiklikler olmaktadır. Biden fazla bölgeye aynı anda soğuk lipoliz yapılabilmektedir.

Kişiye bu yöntem uygulanmadan önce belirlenen bölgelere jel pedler takılarak aplikatör uygulanmaktadır. Kontrollü olarak bölgeler soğutulmaya başlanmaktadır. Ağrısız ve acısız bir yöntem olduğu için yöntem uygulanırken kitap okuyabilir, işlerini yapabilir.

Yöntemin uygulama süresi 60-70 dakika arasında değişmektedir. İlk seanstan sonra 15-20 gün içinde etkileri görülmeye başlanmaktadır. Dondurulan yağ hücreleri iki ay içinde vücuttan atılmış olmaktadır. İki ay sonra yöntemin uygulandığı bölgeye bir seans daha yapılabilir.

Soğuk lipoliz yöntemin vücutta yağ hücrelerinin biriktiği her bölgeye uygulanabilmektedir. Daha çok karın ve bacak bölgeleri için tercih edilen bir yöntemdir. Bir seansta uygulanan bölgede bulunan yağ hücrelerinin %20-40 oranında azalmaktadır.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Uygulaması Sonrası

Bu yöntemin uygulanmasından sonra çok rahat bir şekilde günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. 2-8 cm arasında bölgesel olarak incelmeler görülmektedir. Bu yöntemin uygulandığı kişilerin sonradan spor ya da diyet yapmasına gerek duyulmamaktadır. Soğuk lipoliz yöntemi ile bölgesel olarak zayıflayan kişiler formlarını korumaya çok özen göstermektedir