Thulium Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nedir? Nasıl Uygulanır? Thulium lazer bir çeşit cilt lekesi temizleme yöntemidir. Oldukça kolay ve acısız bir yöntem olması nedeniyle cilt leke tedavilerinde en fazla tercih edilenlerden bir tanesidir. Cildin 1 mm’lik altına kadar inerek lekelerin tedavisi edilmesini sağlar. Yeni nesil fraksiyonel lazer cihazları kullanılarak gerçekleştirilen bu tedavi yöntemi sayesinde güneş lekeleri ya da yaşlılık lekeleri gibi cildi yaşlı ve estetik göstermeyen lekelerin ortadan kaldırılmasını sağlar.

Tek seanslık uygulamayla gerçekleştirilebilen bu tedavi yöntemi diğer tedavi yöntemlerine göre daha avantajlı olması nedeniyle sıklıkla tercih edilir. Thulium lazer nedir? Nasıl uygulanır ya da avantajları nelerdir gibi soruların yanıtlarını ayrıntılı şekilde yazımızda bulabilirsiniz.

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır?

Thulium Lazer Nasıl Uygulanır? Thulim lazer uygulaması gerçekleştirilirken ilk olarak cildin temizlenmesi sağlanır. Thulim lazer uygulaması acısız bir işlem olduğu için herhangi bir anestezi uygulamasına ihtiyaç duyulmaz. Doğrudan lazer işlemi gerçekleştirilmeye başlanır. Cilt üzerinde küçük ve ince kanallar açılır. Böylelikle cildin yenilenmesi sağlanır. İşlem esnasından açılan mikron kanallar sayesinde cilde uygulanan kremler ve serumlar daha etkili şekilde emilim sağlar.

Thulium lazer uygulaması gerçekleştirildikten sonra cildin kendini yenilemesi ve cilt bakımının tamamlanması amacıyla çeşitli özel serum ve kremler cilt tabakasına uygulanır. Gerçekleştirilen lazer uygulaması sayesinde uygulanan serum ve kremler cildin en alt tabakasına dahi derinlemesine nüfus eder. Bu durum cildin doku oluşumunu desteklemenin yanı sıra cilde ışıltılı ve canlı bir görüntü kazandırır.

Thulium Lazer Nedir

Thulium Lazer Uygulamasının Avantajları

Thulium lazer uygulamasının diğer lazer uygulamalarına karşı çok fazla avantajı bulunuyor. Thulium lazer uygulamasının sağladığı avantajları şu şekilde açıklayabiliriz:

  • Yaşlılık lekesi, güneş lekesi ya da sivilce lekesi gibi leke türlerinin ortadan kaldırılmasını sağlar.
  • Cilde açılan mikron kanallar sayesinde uygulanan krem veya serumların cilde derinlemesine nüfus etmesini sağlar,
  • Cilde acı vermeyen bir uygulama çeşididir. Bu nedenle anestezi işlemi uygulanması gerekmez.
  • Thulium lazer uygulaması acısız olmasının yanı sıra hızlı uygulanabilen ve bu sayede hızlı sonuçlar alınabilen bir işlemdir.
  • Thulim lazer uygulamasının bir diğer avantajıysa uygulamanın çok kısa sürmesidir. Tek seanslık uygulamalarla cilt lekelerinin giderilmesi ve cildin ışıltılı bir görüntü kazanması sağlanır.

Alanında Uzman kadromuz ile lazer epilasyon hizmetini profesyonel şekilde uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Detaylıca incelemek isterseniz linki bırakıyoruz.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.