Ütüleme Lazer Nedir

Ütüleme Lazer Nedir

Ütüleme Lazer Nedir? epilasyon veya diğer adıyla diode ütüleme lazer epilasyon en sık tercih edilen lazer epilasyon çeşitleri arasında yer alıyor. Hızlı etki vermesi ve istenmeyen tüy problemine büyük oranda çözüm sunması tercih edilme sebepleri arasında yer alıyor. Diğer yandan uygulanacak lazer dalgalarının boyutunun kişinin cilt tipine göre ayarlanabilir olması sıklıkla tercih edilmesinin bir diğer sebebi olarak karşımıza çıkıyor.

Ütüleme lazer epilasyon yönteminde kullanılan cihazların diğer epilasyon çeşitlerinde kullanılan cihazlara oranla yanık oluşturma ihtimalinin daha az olması nedeniyle daha sağlıklı bir lazer epilasyon uygulama yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Yılın her mevsimi rahatlıkla uygulanabilen bir yöntem olması da bireylere kolaylık sağlayan bir diğer avantajı. Sizler için ütüleme lazer nedir, nasıl uygulanır gibi soruların yanıtlarını ayrıntılı olarak verdik.

Ütüleme Lazer Nasıl Uygulanır?

Ütüleme Lazer Nasıl Uygulanır?

Ütüleme Lazer Nasıl Uygulanır? Ütüleme lazer epilasyon uygulaması minimum ağrı ve maksimum çözüm sunmasıyla sıklıkla tercih ediliyor. Ütüleme lazer epilasyon işleminin kolay uygulanabilir olması işlemin gerçekleştirileceği kişiye konforlu bir işlem sunuyor. Ütüleme lazer epilasyon uygulaması şu şekilde gerçekleştiriliyor:

  • Ütüleme lazer epilasyon uygulamasından maksimum verimin sağlanabilmesi için kılların büyüme evresinde işlemin gerçekleştirilmesi gerekiyor. Bu nedenle standart lazer epilasyon uygulamalarında olduğu gibi birkaç gün önceden bikini bölgesinin jilet yardımıyla temizlenmesi gerekiyor. Kıl uçlarının belirginleşmeye başlamasıyla beraber lazer epilasyon işlemi gerçekleştirilmeye başlanıyor.
  • İşleme başlamadan önce uygulanacak lazerin dalga boyu kişinin kıl ve vücut tipine göre ayarlanıyor. Bu aralık genellikle 800 ve 950 nm arasında değişiklik gösteriyor.
  • Ardından lazer epilasyon başlığı işlem yapılacak bölgede masaj aleti şeklinde gezdiriliyor. Sahip olduğu soğutucu başlık sayesinde acıyı minimuma indiriyor ve kişilerde masaj etkisi yaratıyor.
  • Uygulamanın yapıldığı kişinin vücut tipi, kıl tipi ve kıl kökü yoğunluğuna göre 5-8 seans arasında istenmeyen tüy problemi tamama yakın ortadan kalkmış oluyor.

Ütüleme Lazer Epilasyon Faydaları

Ütüleme Lazer Epilasyon Faydaları

Ütüleme Lazer Epilasyon Faydaları uygulanacak kişilere sunmuş olduğu faydaların başında minimum acı hissi geliyor. Soğutucu başlığı ve cihazın vücut hassasiyetine göre ayarlanabilir olması acı hissini en aza indirgiyor. Kıl köklerini tahrip ederek tekrar oluşumlarını engelliyor. Oldukça konforlu bir işlem olması nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor.

Son sistem cihazlarımız ile Sağlıklı ve kalıcı çözümler için Lazer epilasyon hizmetimizi mutlaka denemenizi tavsiye ediyoruz. Arkadaşınız ile birlikte gelirseniz %20 indirim kazanabilirsiniz.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.