Zaman ilerledikçe vücutta gevşemeler başlamaktadır. Bu gevşemelerin nedeni kilo alımı, spor yapmayı bırakma, beslenme alışkanlıkları ya da genetik faktörler etkili olmaktadır. Yüzde oluşan sarkmalar daha büyük göstermekte ya da vücuttaki sarkmalar fit görünümü bozmaktadır. Bu gibi durumlar ile karşılaşılması halinde vücut toparlama ile istediğiniz görünüme sahip olunabilmektedir.

Özellik ile karın, bacak, kalça, sırt ve kollarda bu uygulama yapılmaktadır. Bu bölgelerde bulunan depolanan yağların kontrollü bir şekilde ısı verilerek giderilmesi sağlanmaktadır. Kolajen ve elastin hücre yenileyici etkisinden yararlanılarak deforme ya da sarkan dokuların sıkılaşıp toparlanmaktadır.

vücut toparlama

Vücut Toparlama Uygulamasında Hangi Yöntem Kullanılmaktadır?

Vücut toparlama uygulamasında radyofrekans yöntemi kullanılmaktadır. Radyofrekans yönteminde uygulanacak bölgedeki dokulara kontrollü olarak ısı verilmektedir. Verilen ısı dokularda bulunan su moleküllerini harekete geçirerek enerji oluşmasını sağlarlar. Yağlar çözünmeye başlamakta ve artan kan dolaşımı sayesinde lenf sistemi üzerinden atılmaktadır. Bu esnada fibroblast hücrelerinin aktivitelerinde de artış görülmeye başlanmaktadır. Bu artış dokuların sıkılaşması ve toplanmasında etkili olmaktadır.

Cerrahi bir işlem olmadan kontrollü ısı ile vücut toparlanabilmektedir. Uygulana bölge fark etmeksizin bilimsel olarak kanıtlanmış bir yöntemdir. Başarı oranı da oldukça yüksektir. Dokulara hiçbir madde enjekte edilmemekte sadece ısı verilmektedir.

Burada ısı verilirken uygulanan bölgenin sıcaklığının 41-43 ’ye çıkmasını sağlamaktır. Normal şartlar altında vücut sıcaklığı 37 ℃’dir. Dokular bu sıcaklığa geldiğinde cildin altındaki bölgelerin sıcaklığı 50-55℃ olmaktadır. Bu sıcaklığa yükselmesi vücuda zarar vermemektedir.

Vakum Masajı

Bazı yağ dokuları ne kadar diyet ya da spor yapılsa erimezler. O bölgeye yerleşmiştir. Lokal olarak yerleşen yağların, selülitlerin bulunduğu bölgelere mikrosirkülasyonun artması ve enerjiye dönüşmesi sağlanır. Bu enerji ile yağ dokuları ve selülitler yakılmaktadır. Bu yönteme vakum mesajı adı verilmektedir. Bu masaj selülite neden olan ödem ve toksinlerin idrar ile atılmasını sağlar. Dolaşımı hızlandırır. Hücrelerin yenilenmesi aktive edildiği için kolajen üretimi de artar. Artan kolajen ile dokular sıkılaşır.

Radyofrekans yöntemi ile vakum masajının birlikte ve aynı anda uygulanması ile bölgesel fazlalıklardan kurtulma, karın, bacak, kol gibi bölgelerde gevşeme ve deforme olan dokuların sıkılaşmasını sağlar. Böylelikle vücut toparlanma yöntemleri ile fit bir görünüme sahip olabilirsiniz.