yüze lazer epilasyon

Yüze Lazer Epilasyon

Gelişmiş lazer teknolojileri sayesinde yüz bölgesi içinde lazer epilasyon mümkün hale gelmiştir. Yüze lazer epilasyon kadınlardaki çeşitli hormonal sorunlar nedeni ile istenmeyen kıllardan kurtulmak istenildiğinde başvurulan bir uygulamadır. Diğer bölgelerdeki tüy ve kılarak göre yüz bölgesindeki kılların daha çabuk uzadığı bilinmektedir. Lazer epilasyon yıllardır istenmeyen tüyler için kullanılan en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Sizinde yüz bölgesinde kıl ve tüylerden şikayetiniz varsa lazer epilasyon ile bu sorunlar ortadan kalkabilmektedir.
yüz lazer epilasyon

Yüz Lazer Epilasyon

Vücudunuzdaki diğer bölgelerdeki istenmeyen kıllara uygulanan yöntem ile yüze lazer epilasyon için uygulanan yöntemlerin pek bir farkının olmadığını belirtmek isteriz. Yüz bölgesindeki kıl kökleri vücuttaki diğer bölgelerdeki kıl köklerine göre daha kalın ve daha derindir. Yine yüz kısmında bulunan kıllar diğer bölgeleden çok daha kısa sürede uzamaktadır. Yüz için lazer uygulamasında tercih edilecek ve kullanılacak cihaz ve etkin doz lazer kullanımına önem gösterilmelidir.

yüz bölgesi lazer yaptıranlar

Yüz Bölgesi Lazer Yaptıranlar

Bilinen yanlışlardan biri de yüz lazer epilasyon yaptıranların daha fazla acı ve ağrı duyduğu yönündedir. Ancak bu doğru olmayıp aksine yüz lazer epilasyon hem kısa sürmekte olan hemde büyük bir acıya yada ağrıya neden olmayan bir lazer uygulamasıdır. Epilasyon sonrasında yüzünüzde hafif şekilde kızarıklıklar oluşabilmekte olup buda normal bir durumdur. Bunun için soğuk buz pres yada nemlendirici krem kullanımı ile önüne geçilebilmektedir.

Yüze Hangi Lazer Uygulanır

Yüz lazer epilasyon için şu cihaz çok daha etkili ve iyidir demek pek doğru bir cevap olmayacaktır. Ancak Alexandrite lazer yüz bölgesinde en çok tercih edilen lazer cihazlarından biri olarak öne çıkmaktadır.  Diode/ Diyot lazer ve buz lazer uygulaması da tercih edilebiliyor olsa da uzman gözetiminde cilt ve ten yapınıza seçim yapmak çok daha etkin bir çözüm olacaktır.

Buz Lazer Yüze Yapılır Mı

Fda onaylı buz lazer epilasyon yüze uygulanan diğer yöntemlerden biridir. Yüzdeki kıl köklerinin daha derin olması, en çabuk uzayan kıl bölgesi olması ve en hassas bölgeye sahip olması nedeni ile tercih edilen buz lazer cildin yüzeyini soğuturken yüzeysel yanıklarıda önlemektedir. hangi lazer olursa olsun yüz bölgesi için hem uygun lazer hemde yeterli dozda lazer uygulamak gerekmektedir.

Site içerisinde yayınlanmakta olan lazer epilasyon blog yazılarının herhangi bir bilimsel niteliği bulunmamaktadır. Lütfen doktorunuzdan bilgi almayı unutmayınız.

Önceki Yazı : Sonraki Yazı:

1 Yorum

  • Selin Yüksel

    Merhabalar, ben epilasyona gidiyorum yüz bölgesi ve diğer bölgeler benim yüzümde çok sivilce var evde cilt bakımı yapmamda epilasyon bir etkisi olur mu ? Sarı kantaron yağı sürmek istiyorum yüzüme acaba sakıncası olur mu ??

  • Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.